מטורקיה לחברון: נחשף צינור כספים בין טורקיה לחמאס

צה"ל ומשטרת ישראל יחד עם השב"כ חשפו ציר להעברת כספים באמצעות שליחים בין מפקדות החמאס בטורקיה ורצועת עזה, לבין מפקדת החמאס בחברון

שירות הביטחון הכללי התיר לפני זמן קצר לפרסום כי חשף, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, ציר להעברת כספים באמצעות שליחים בין מפקדות החמאס בטורקיה ורצועת עזה, לבין מפקדת החמאס בחברון.

מהחקירה עולה כי הציר החל לפעול בראשית שנת 2016, ביוזמתו של מחמד מאהר בדר, פעיל ארגון הטרור חמאס בכיר מחברון וחבר מועצה מחוקקת, אשר גייס לטובת העברת הכספים שני שליחי: מוצעב השלמון, פעיל חמאס מחברון שנשלח לטורקיה במסווה של נסיעות עסקיות; וטהא עותמאן, אף הוא מחברון, שהתלווה לנסיעות. הם נפגשו שם, בין היתר, עם הארון נאצר אלדין, ממשוחררי "עסקת שליט", במקור מחברון.

מוצעב התבקש להעביר כספי טרור מטורקיה לחברון, במטרה לממן את פעילותם של חברי מפקדת החמאס בחברון – ובפרט של חברי המועצה המחוקקת מטעם החמאס. כמו כן, התבקש מוצעב להעביר כספים עבור פעילי חמאס ששוחררו מהכלא.

שניים משותפיו של מוצעב – אחיו יוסרי השלמון ועומר קימרי – ניהלו במקביל קשר מול מאג'ד ג'עבה – פעיל חמאס מרצועת עזה, משוחרר "עסקת שליט", במקור מחברון, אשר סייע בתיאומי העברת הכספים מטורקיה.

אלדין, שנמצא כעת כאמור בטורקיה, מסר לשליחים כספים בסכומים של עשרות אלפי דולרים. השליחים רכשו בטורקיה סחורות – באמצעות הכספים, ייבאו את הסחורה באמצעות חברות שילוח בינלאומיות לחברון, ולאחר מכירתה העבירו את הכספים לפעילי חמאס בחברון, בניכוי עמלה. כחלק מפעילותו, הנחה אלדין את השליחים לפנות לפעילי חמאס בחברון ולהציע להם כספים מהמפקדה.
בחקירה התברר כי עד לסיכול ציר הכספים הועברו קרוב ל- 200,000 דולרים. בנוסף, תוכנן הקמתו של מפעל בטון בעלות של מיליוני דולרים במימון החמאס, במטרה שישמש להלבנת כספי טרור.
חקירתם של כלל הנחקרים הסתיימה לאחרונה, ובימים הקרובים צפויה התביעה הצבאית להגיש כתבי אישום כנגד המעורבים.

מהשב"כ נמסר ל'אקטואליק': "חשיפת התשתית מצביעה על מוטיבציה בלתי פוסקת של פעילי חמאס בטורקיה וברצועת עזה להגברת הטרור מצד חמאס בגדה. גורמי החמאס ברצועת עזה ובחו"ל, מגייסים שליחים תושבי אזור יהודה ושומרון היוצאים לחו"ל, לצורך העברת כספי טרור ומסרים לפעילים בשטח. לא אחת, מגייס החמאס בחו"ל קרובי משפחה של פעילי הארגון בשטח, או נעזר בסוחרים ובאנשי עסקים, המשלמים מחיר אישי ועסקי משמעותי בגין פעילותם זו.

שירות הביטחון הכללי, יחד עם צה"ל ומשטרת ישראל, ימשיך לפעול במטרה לחשוף ולסכל את פעילות הטרור המאוכוונת על ידי גורמי חמאס בחו"ל וברצועת עזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.