מטרה מסומנת: המשטרה מקיימת בדיקה לחשדות פליליים הנוגעים לרב אברהם יוסף

הבוקר (ד') נחשף בגלי צה"ל כי המשטרה בודקת חשדות הנוגעים לרב אברהם יוסף, בנו של מרן הגר"ע עובדיה יוסף, המתמודד בימים אלו על תפקיד הרב הראשי.

ממידע שנחשף הבוקר, עולה כי המשטרה החלה באיסוף חומרים הנוגעים לפרשה ישנה בה הרב יוסף, המכהן כרב העיר חולון, פיטר משגיח כשרות שפעל כנגד ש"ס בבחירות. פרשה שכבר פורסמה בעבר, בלא מעט כלי תקשורת, ורק עכשיו (כנראה בשל הריצה לתפקיד הבכיר) המשטרה מטפלת בה.
בהקלטה אותה ערך אותו משגיח כשרות, נשמע הרב יוסף אומר למשגיח הכשרות: "אתה רוצה לתת מכות לאבא שלי? מאיפה החוצפה? גדול הדור עומד לפנינו ואתה מספר סיפורי מעשיות? אני אוסר עליך!" (לפעול נגד ש"ס. מ.ש.).

בהמשך מודיע הרב לעובד, בהקלטה, כי הוא מפוטר. "מאתמול אתה מפסיק לעבוד. תחפש עבודה אצל אבא שלך, שהוא יפרנס אותך. שלום ולא להתראות", אמר הרב בהקלטה.
בעקבות הדברים הללו הכריע לפני ארבע שנים בית הדין לעבודה כי הרב יוסף פעל שלא כדין, ופסק פיצויים לעובד שהגיש תביעה אזרחית. התיק שפתחה המשטרה נסגר בזמנו, אך כעת, על רקע הבחירות לרבנות, ביקשה המשטרה כאמור חומרים הנוגעים לפרשה, ככל הנראה לצרכי חקירה אחרת בעניינו של הרב.
מקור במשטרה אישר את המידע ואת איסוף החומרים על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה. עם זאת, במשטרה סרבו להתייחס לגופה של הבדיקה או החקירה והאם היא נוגעת לעניינים נוספים. הרב אברהם יוסף, הנחשב למועמד המוביל מטעם ש"ס, העדיף שלא להתייחס לדברים.
לבד מהמשטרה, גם לשולחן היועץ המשפטי לממשלה הגיעו שורה של פניות לבחון את מועמדותו של הרב יוסף, וכן את מועמדותו של מועמד נוסף – הרב שמואל אליהו מצפת, על רקע התבטאויות של השניים. היועץ יידרש להכריע האם הוא מאפשר לשניים להתמודד.
"אני מכיר את הרב יוסף שנים רבות, איש צנוע, אדם טוב, סגן אלוף בצבא, הוא אדם נקי כפיים", אמר הבוקר יושב-ראש ש"ס, אריה דרעי, בראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.