מטריד חרדי השוהה בישראל מבוקש ע"י משטרת ניו-יורק

המסמך נחשף הבוקר בשימוע בתביעתו של וינברג נגד הרב הורביץ, הלוחם נגד התופעה במגזר החרדי, בבית המשפט השלום בירושלים

מסמך שהוציאה משטרת ניו-יורק בו היא מודיעה על בקשה למעצר של י, וינברג, מטריד ילדים מורשע, ועל מידת המסוכנות שהוא מהווה לילדים, נחשף הבוקר בשימוע בתביעתו של וינברג נגד הרב הורביץ, הלוחם נגד התופעה במגזר החרדי, בבית המשפט השלום בירושלים.

באפריל 2015 הגיש וינברג תביעת דיבה נגד הרב יעקב הורביץ אשר התריע על עברו הבעייתי של וינברג בניו-יורק באמצעות ציוצים בטוויטר, על מנת להזהיר הורים המתגוררים בשכנות לוינברג, ולהעלות את המודעות שלהם לצורך בהגנה על ילדיהם מפניו.

וינברג שעלה לישראל בשנת 2014, לאחר שהורשע בעבירות חמורות בילדים, ריצה עונש מאסר בכלא, והוגדר על ידי רשויות החוק בארה״ב כעבריין ברמת סיכון הגבוהה ביותר הקיימת בעבירות בתחום זה. כעת מסתבר, שלאחר שחרורו מהכלא פגע בילדים נוספים, וכאשר הבין שהחבל סביבו מתהדק, ברח ועלה לישראל. לאחרונה, רשויות החוק במדינת ניו יורק הכריזו עליו כעבריין מבוקש.


עד עתה, עו"ד איתן להמן, בא כוחו של וינברג, טען בשמו כי וינברג ריצה את עונשו, אינו מכחיש את עברו, אך מאז לא פגע בילדים ואיננו מבוקש יותר ע"י הרשויות. כעת משנחשף המסמך הבוקר בבית המשפט והצטרף לראיות הקיימות ביקש להמן לטעון כי הוא אינו ראיה קבילה בישראל מאחר ומי שחתום על המסמך אינו יכול לעמוד בישראל בחקירה נגדית, ואילו בא כוחו של הרב הורביץ, עו"ד יצחק בם, ביקש לקיים שיחת וידאו עתידית בבית המשפט או לבצע אימות אחר עם הרשויות בניו-יורק.
הדיון הבא ייערך בחודש אוקטובר.

הרב הורביץ מבקש להדגיש את האבסורד שנוצר בישראל, לדבריו "ישראל היא גן עדן למעשים חמורים. כל עבריין מורשע מארה״ב יכול לעלות לישראל ללא כל אבחנה, לקבל סל קליטה מלא, גם כאשר הוא מהווה סיכון עצום לילדים קטנים. במדינות אחרות מחובתן של הרשויות לדווח לציבור על כל אדם שמסוכן לילדים, ואילו פה בישראל, לא רק שאין שום דיווח מסודר כזה, אלא מתנהלת תביעת דיבה נגד מי שדואג לציבור ומציג עובדות חד משמעויות בנוגע למטריד מורשע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.