מטרת המנהרה: להשתלט על מטולה

יממה לאחר חשיפת המנהרה בגבול הצפון, קצין בכיר בפיקוד הצפון חשף באוזני העיתונאים כי: "מטרת פרויקט המנהרות של חיזבאללה הייתה להשתלט על כביש 90 ולנתק את מטולה"

יממה לאחר חשיפת המנהרה בגבול הצפון, קצין בכיר בפיקוד הצפון חשף באוזני העיתונאים כי: "מטרת פרויקט המנהרות של חיזבאללה הייתה להשתלט על כביש 90 ולנתק את מטולה".

אותו קצין תיאר כי כוחות חשאיים של חיזבאללה היו אמורים לצאת מהמנהרות ולתפוס עמדות – לפני הכוח העיקרי. התכנית הכללית הייתה להביא לניתוק של מטולה באמצעות התפרסות של פעילי הארגון על ציר 90.

הקצין הדגיש שהשמדת התוואים שחדרו לארץ מספיקה. הוא העריך כי השמדת תוואים בשטח לבנון הייתה גוררת כמה ימי קרב, ויכלה גם להגיע לכדי מלחמה. קיים תיאום עם יוניפי"ל בנושא, והחשיבה כרגע היא היום שאחרי המבצע.

אותו קצין העריך שישראל מחזיקה במרבית פרויקט המנהור של חיזבאללה ויודעת ברמה טובה את היקפו ואת המרחבים הרלוונטיים. הקצין תיאר את השוני בפעילות בגבול לבנון אל מול הרצועה והסביר כי הבדלי הקרקע הובילו לשימוש בכלים שונים, ביחד עם יחידת יהל"ם בצורה אינטימית ומצומצמת. רוב הכלים אזרחיים, ושיטת העבודה שונה לגמרי בהשוואה לדרום.

דובר צהל מפרסם לפני זמן קצר תיעוד מפעולות כוחות צה"ל מאזור גילוי מנהרת הטרור שיצאה ממרחב דרום כפר כילא לשטח ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.