תפנית בפרשת הרב פינטו? היועץ המשפטי עצר את החקירה

 

 

בערוץ 10 נחשף הערב כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, קיבל לידיו מידע שמעכב את הטיפול בתיק החקירה של הרב יאשיהו פינטו.

 הכתב המשטרתי של הערוץ ברוך קרא חשף הערב כי בשבועות האחרונים סיימה היחידה הארצית לחקירות הונאה את השלמות החקירה שהתבקשה לעשות בתיק.

לטענת המשטרה, יש ראיות מוצקות לכך, שהרב ביקש לשחד את תנ"צ אפרים ברכה, שהיה מחסידיו, בכדי לקבל ממנו מידע על אודות חקירה נגדו.

עם זאת, המידע החדש עשוי להיות בעל השלכות על התיק.

בנתיים, כל הגורמים ממלאים את פיהם מים, ההתפתחות מגיעה לאחר חשיפת ה'ניו יורק טיימס' לפני עשרה ימים, על טענות קשות באף בי אי, שקצינים בישראל תפרו תיק במשטרה נגד הרב פינטו.

  לפני כחודש התראיין רבם של הטייקונים ושבר שתיקה על כל החשדות שהתפרסמו  בראיון לערוץ 2. בין השאר הוא מתייחס לפרשת ניסיון הסחיטה נגדו, וגם על הניסיון לחבר בין דנקנר ואלשטיין שנכשל, הדברים החלו להשתבש כשגורמים עברייניים הצליחו להסתנן לחצרו של הרב פינטו ולסחוט אותו בשורה של חשדות וחקירות נגדו בישראל. הרב פינטו אומר שהכל היה סיוע לחבר ולא חלילה שוחד: "אם אדם רוצה שהכל יהיה נוח כמו שהוא רוצה ופתאום זה לא קורה – זה ישתבש".

עוד אומר כבוד הרב: "יש חוסר הבנה גדול למה שהיה, אולי לאט לאט זה יתבהר ויבינו. הכל היה על פי חוק. שוחד אסור לתת. זו עבירה חמורה בתורה. לא רק שוחד אסור לתת. אסור להגיד לאדם 'תיקח דבר שיזרז אותך לעשות את הצדק איתי'". כשנשאל הרב איך אדם שהיה מאוד מקורב אליו יכל להלשין נגדו כך אמר: "לא ניכנס לזה. אנחנו מתפללים עליו ערב יום כיפור, שהקדוש ברוך הוא יעזור לו ויושיע אותו. מה יותר גדול מלומר בערב יום כיפור שאנחנו סולחים", הרב הבהיר כי "אנחנו לא מתכוננים לשנות את דרכינו. כל אדם שנוכל לתת לו עזרה – ניתן לו. רק נדאג לדווח על זה יותר טוב ונחתים אותו על נייר".

על איש העסקים הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין אמר הרב פינטו: "אלשטיין הוא ידיד שלנו כמעט 10 שנים. פנינו אליו לפני שנה, כשהיינו בדרך לקבר של רבי אליעזר פאפו. ביקשנו שיעזור לדנקנר גם אם השידוך לא הצליח, יש גם מצוה על אדם להחזיר גרושתו. אנחנו ממשיכים להתפלל שהקדוש ברוך הוא יעזור לשניהם, ומתפללים שיצליח". סיים בתקוה.

הרב פינטו – המצלם

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.