מיוחד: הרב יעקב ב. פרידמן נחשף בראיון וידאו בלעדי • מדוע עזב את "יתד נאמן"? • מה עושה רב ליטאי אצל שליחי חב"ד? • ומה דעתו על ה"חרד"קים"?

לראשונה: הרב יעקב ב. פרידמן, מהוגי הדעות הבולטים בציבור החרדי, שבכל שבוע כמעט מעורר דיון שלם סביב טורו השבועי בעיתון 'בקהילה', נחשף בראיון וידאו ראשון ובלעדי ל'קוקר'.

הרב יעקב ב. פרידמן הוא מחנך ידוע, שמטפל מזה שנים רבות בציבור בני-הישיבות בייעוץ והדרכה, ונודע גם בשיחות שהוא מעביר מפעם לפעם במקומות שונים.

מזה שנים רבות שהוא מפרסם את הגיגיו מעל גבי העיתונות החרדית, בתחילה ב"המודיע" ו"יתד נאמן", ולאחר מכן בשבועונים החרדים – בשנים האחרונות בעיתון 'בקהילה'. טורו השבועי הפותח את עיתון 'בקהילה', נחשב לטור הנקרא ביותר בעיתון, והוא משפיע רבות על הלך הרוח והמחשבה בציבור החרדי. בטורו מנסה הרב פרידמן לשפוך אור אישי על מגוון סוגיות ציבוריות-חרדיות.

הרב פרידמן ידוע גם בקשריו הטובים עם בתי גדולי הדור, שמביאים אותו לפרסם בהצלחה כתבות פרופיל גדולות בעיתונו, 'בקהילה', על אותם אדמו"רים וגדולי-ישראל חשובים.

כעת, נאות הרב פרידמן להעניק ראיון ראשון מסוגו ל'קוקר', במהלכו דיבר על הכל: על קמפיין החר"דקים וההסתייגות שלו ממנו, אך מאידך אמר: "אני מצפה בעת הזו שחייל חרדי לא יסתובב באזורים החרדיים עם מדים".

כן מביע הרב פרידמן בראיון את דעותיו על מה שמכונה "החרדים החדשים", ומתווה דרך לבני הישיבות כיצד לעבור בבטחה את בין-הזמנים.

צפו בראיון המלא:
https://vimeo.com/70766166

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. פשוט חוצפה איך שהוא רואה את עצמו כרב ואחרי זה הוא מתראיין לאינטרנט

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב