מיוחד: שו"ת לעשרה בטבת תשע"ד שחל ביום שישי ממרן הגר"נ קרליץ I סיקור מיוחד בוידאו מהו הצום ולמה צמים

מיוחד: שו"ת לעשרה בטבת תשע"ד שחל ביום שישי ממרן הגר"נ קרליץ, שענה על שאלות ותשובות לצום י' בטבת, בין השאלות מה הדין ברחיצה בחמין בערש"ק, כפי שפורסם ב'יתד נאמן' והוא מסכם את ההלכות החשובות שצריך לדעת. מרן הגר"נ קרליץ השיב על שאלות אקטואליות כמו מה יעשו חתן וכלה בשבעת ימי השמחה, חולים, מיניקות מה יעשו ביום הצום ועוד.

*

עשרה בטבת הוא אחד מארבעת ימי צום יהודיים לזכר חורבן ירושלים. יום זה הוא התאריך שבו בשנת 588 לפנה"ס, החל המצור של נבוכדנצר מלך בבל על ירושלים. המצור הסתיים כעבור שנה וחצי בחורבן ממלכת יהודה, חורבן העיר ירושלים וחורבן בית המקדש הראשון. מאז שנת 1950, יום זה מצוין גם בישראל כיום הקדיש הכללי לזכר חללי השואה שיום מותם לא נודע.

צפו בוידאו – הרב יצחק לוי שליט"א הלכות צום עשרה בטבת שחל ביום שישי תשע"ד

ובצילום השו"ת:

קרליץ

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מזה שנים רבות שמופיע סיכום הלכתי מקיף ביותר לפני כל צום/חג/וכד' באדיבות בד"ץ שארית ישראל, בעיתון 'יתד' (לשעבר נאמן) , אך לאחרונה הופיעה הסידרה הנ"ל בעיתון הפלס, וא"כ קיימות ב' אפשריות. או שיתד נפגע מכך, וכתוצאה מכך ניסה להביא תחליף בדמות אסופת הלכות בלתי מסודרות מבית מדרשו של מרן הגר"נ קרליץ. שליט"א או שבד"ץ שארית ישראל זרק את 'יתד' ובעקבות כך הובא "שו"ת ממרן הגר"נ קרליץ שליט"א" .

    כך אן כך המדור של בד"ץ שא"י נקרא בשם "גלאט" ונערך ע"י ת"ח גדול בשם הרב דינר, בטוב טעם ודעת ע"י סיכום מהיר ותמציתי של יסודות ההלכה והמסתעף בצירוף פסקים רבים מפוסקי זמנינו .

    ה"תחליף" שהובא ב'יתד', רחוק מאוד מאוד מהמקור.

    חד השכל |
    הגב