מיזם חדשני של תכניות העשרה לתלמידים בשיתוף ארגון חנוך לנער ועיריית ב"ב

מצד אחד ירתקו את התלמידים, ומאידך גיסא יחדירו בהם את הנושאים המרכזיים הללו

מיזם מיוחד וחדשני של תכניות העשרה לתלמידים, שלא היו קיימות בעבר, והניתנות למוסדות רבים בבני ברק בלא תשלום, זכה להצלחה מירבית, ובכוונת אגף החינוך והמחלקה לילדים ולנוער 360 בעירייה להרחיבו למוסדות נוספים, ובכך לסייע רבות לתלמידים בשיפור לימוד הגמרא וחיבור הילדים לאמונה, אהבת התורה ויראת שמים.
המדובר בתכניות העשרה מגונות, שהחלו לפעול בשלוש השנים האחרונות, באמצעות ארגון "חנוך לנער" שהוקם בשנת ה'תשס"ח, ע"י הרה"ג רבי משה ירקוני שליט"א, מוותיקי אנשי החינוך בעיר, כשהמטרה היא להכין ולהוציא לפועל תכניות לשיפור לימוד הגמרא, כדי שכל ילד וגם המתקשה ביותר יוכל להבין את הלימוד ותכניו. ואכן, בשנים האחרונות הוכנו תכניות על מרבית הפרקים בגמרא הנלמדים בכיתות ובמקביל לקח על עצמו משימת קודש של חיבור הילדים ליסודות אהבת תורה ויראה, וזאת באמצעות תכניות לימודיות, שמצד אחד ירתקו את התלמידים, ומאידך גיסא יחדירו בהם את הנושאים המרכזיים הללו.
בד בבד, הואיל ולמוסדות יש חוסר במשאבים לקידום מטרות נעלות אלו, נטל על עצמו ארגון "חנוך לנער", בשיתוף המחלקה לילדים ולנוער שבעירייה להפעיל את התכניות בלא תשלום, מלבד הוצאות נסיעה. קהל היעד שאליו מיועדת הפעילות החינוכית הם תלמודי תורה, סמינרים בעיר בני ברק ובערים אחרות בהן ישנן מוסדות קירוב.
התוצאות באות לידי ביטוי גם בתגובות התלמידים, כשמרגש להיווכח בילדים המתחברים לבסיס של אמונה וחשיבות לימוד התורה וקיום המצוות, ובמוסדות הקירוב-בהתחזקות בשמירת מצוות ובהליכה בדרך הצניעות. הפעילות מלווה בהסברים, בליווי מצגת אור קולית ובשיתוף התלמידים, והפעילויות מתקיימות במספר תכניות ביום ובשעות הלימודים. כל התכניות הן בסיוע הרב חנוך זייברט, ראש העיר, הרואה בקידום תחומי חינוך, דגל מרכזי בפעילות העירונית ובביצוע הרב שמעון קשש, סגן מנהל אגף החינוך ומנהל תכניות 360 לילדים ולנוער.
הארגון זוכה לברכתם ולעידודם של מרנן ורבנן שליט"א, ובהם מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי; כ"ק מרן האדמו"ר מויז'ניץ; כ"ק מרן האדמו"ר מבעלז; מרן הגאון ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין; הגאון רבי ברוך דב פוברסקי; הגאון רבי משה הלל הירש; הגאון רבי משה צדקה והגאון רבי ראובן אלבז.
ההפעלות גם עוסקות בדמויותיהם של גדולי הגאונים והאדמו"רים ,שמסרו הכל למען הקמת עולם התורה והחסידות, ובהם הרב מפוניבז' זצוק"ל שהקדיש את כל רכושו כדי לבנות עולם של תורה לאחר השואה והאדמו"ר מקלויזנבורג זצוק"ל, שהיה לפליטי השואה דמות של גדול בתורה ובחסידות שכל משפחתו נספתה בשואה, אך הוא היה האיש שגם בשואה עצמה ומייד לאחריה החדיר בשרידים ובפליטים רוח חדשה ואור גדול.
ביטוי לפעילות העניפה והאיכותית של התכנית 360 לילדים ולנוער בבני ברק בא במכתב מסכם סיור מקצועי של מר אחיה קמארה, המנהל הארצי של התכנית 360 לילדים ולנוער בסיכון, המופעלת מטעם משרד החינוך, הרווחה, הבריאות, העלייה והקליטה וביטחון פנים, המציין במכתבו כי שמע רבות על העשיה בעיר, וכעת הוא רואה מקרוב את העשיה המקצועית, הענפה והמרתקת בבני ברק, בהנהלת מר שמעון קשש, והכוללת מודלים יחודיים כמרכז מידע וייעוץ, ועדת אבחונים, שיתוף ציבור ותכנית עירונית חדשנית, וכך בני ברק יכולה להוות דוגמא ומופת לעיריות אחרות העוסקות בתחום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.