מיזם לגנדי: תשעה ח"כ מהאופוזיציה הגישו פניה דחופה ליועץ המשפטי לממשלה

 
בערב יום הזיכרון אושרה במשאל טלפוני העברת 43.5 מיליון שקלים להקמת "מיזם" לזכרו של שר התיירות רחבעם זאבי, וכעת תשעה חכי"ם מהאופוזיציה פנו ליועמ"ש במטרה להתערב בעניין, שכן כנגד זאבי עומד תחקיר מביש שבוצע ע"י אילנה דיין בתכנית 'עובדה'.
הח"כים זהבה גלאון, קסניה סבטלובה, מיכל רוזין, דב חנין, יעל גרמן, יואל חסון, מרב מיכאלי, תמר זנדברג ומיקי רוזנטל פנו ליועמ"ש במחאה על אופן העברת ההחלטה שאושרה טלפונית בערב יום הזיכרון . כך נכתב בפנייה: "כך בהיחבא, תוך שימוש בזוי ביום הזיכרון ככסות להחלטה האפלה הזו, ובידיעה כי זו תחלוף מתחת לרדאר של התקשורת, הציבור והכנסת, אישרו השרים טלפונית את ההחלטה השערורייתית. עד לרגע זו הודעה רשמית על ההחלטה טרם פורסמה."
בנוסף קובלים חברי הכנסת על הסכום האסטרונומי להנצחה של מי ש"אינו ראויה להנצחה ממלכתית, בייחוד לאחר העדויות שנחשפו בתחקיר "עובדה", ובייחוד כאשר "חלק מהנשיאים וראשי הממשלה בישראל לא זוכים לעשירית מהסכום הזה להנצחת מורשתם. ממשלת ישראל שולחת את קרובי המשפחה שלהם לקושש כספים עבור ההנצחה של אנשים משכמם ומעלה, בזמן שהיא פותחת בנדיבות את הארנק להנצחה של אנס ופסיכופת."
ח"כ גלאון: "הקמת מרכז הנצחה לרחבעם זאבי כמוה כיריקה בפני קרבנותיו, בפני משפחות ראשי הממשלה לשעבר ובפני הציבור הישראלי בכללותו. אישור ההחלטה בערב יום הזיכרון תוך האפלה תקשורתית הוא צעד נאלח ולא ראוי שכל מטרתו הימנעות מהדיון הציבורי הצודק בנושא."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.