"אובמה יצעיד את ישראל למשרפות"

סערה בארה"ב: מייק האקבי, המתמודד על מועמדות מטעם הרפובליקנים לנשיאות ארה"ב, במתקפה חסרת תקדים נגד אובמה

סערה בארצות הברית: מייק האקבי, מושל ארקנסו לשעבר המתמודד על נשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית, יצא במתקפה חסרת תקדים נגד נשיא ארה"ב, ברק אובמה, על רקע הסכם הגרעין עם איראן.

האקבי, הנחשב לקיצוני מאוד בדעותיו, אמר בראיון לאתר שמרני כי מדיניות אובמה היא החלשה בהיסטוריה האמריקנית. לטענתו, "כל כך נאיבי מצדו לסמוך על האיראנים. בעשותו כך, הוא ייקח את הישראלים ויוביל אותם לשערי המשרפות".

"אני קורא את ההסכם והוא אידיוטי ביותר. ויתרנו להם על הכול. יש לעצור את זה", הוסיף האקבי.

כצפוי, הדברים עוררו סערה גדולה בארה"ב. במפלגה הדמוקרטית דורשים מהאקבי להתנצל, כשאל הדרישה הזאת מצטרפת גם המועצה היהודית הדמוקרטית הלאומית (NJDC) שהוקיעה את הדברים של האקבי "באופן החריף ביותר" וקראה לכל 15 המתמודדים לנשיאות מטעם הרפובליקנים לגנות את הדברים.

בהודעת המועצה נאמר: "לעתים קרובות מדי, הארגון שלנו נאלץ לגנת פוליטיקאים שעושים שימוש בשואה באופן בלתי ראוי ופוגע. הדברים של האקבי בלתי נסלחים… דברי האקבי מהווים זלזול בוטה במיליונים שאיבדו את חייהם בשואה ובכאב שעדיין חווים צאצאיהם".

האקבי, סיים במקום השני בפריימריז במפלגה הרפובליקנית ב-2008, אולם ע"פ הסקרים בבחירות הללו הוא משתרך מאחור עם אחוזי תמיכה מועטים בלבד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הוא לא אומר את זה סתם…לצערנו הרב זה חוסיין אובאמה המוסלמי ! רק הקב"ה ישמור עלינו !!!

    אריאל |
    הגב