מיכאל בן ארי בראיון על גיוס החרדים, איילת שקד ועוד – קראו

אמש ננעלו שערי 'כנס ירושלים' שנערך ע"י העיתון בשבע של המגזר הדתי לאומי בכנס השתתף גם ח"כ לשעבר הדוקטור מכאל בן ארי שנשא דברים חריפים נגד מפלגת הבית היהודי והעומד בראשה נפתלי בנט. אותם כינה 'ניאו רפורמים'.

בשיחה שקיימנו עמו לאחר הכנס הוא ממשיך במתקפה החריפה כנגד המפלגה וכנגד נפתלי בנט ומי שהיה (ועדיין) בן בריתו יאיר לפיד ועוסק במגוון נושאים פוליטיים מדיניים ודתיים.
התחלנו עם הטענות אותם השמיע סגן שר החינוך אבי וורצמן מהבית היהודי עליהם השיב ואמר 'אני חושב ברגע שהם כרתו ברית עם לפיד הם כרתו ברית עם המוות. לראשונה מדינת ישראל מכירה ברבנים רפורמים וממנת אותם. מעולם לא היה מצב כה חמור בעולם הישיבות הם חסרי רגש בשביל מה הם קיצצו בקצבאות הילדים בשביל לממן את המרמרה בשביל לממן את מוסד הנשיאות?'
על מפלגת 'הבית היהודי' הוא אומר כי הם נוסעים לשום מקום והם דורכים על כל הקדוש לנו. הוא מספר כי לפני שבוע השתתף בכנס של רבני הציונות ושמע את הכאב על מה שאנשי 'הבית' עושים. 'נפתלי בנט שרק לפני כמה שנים שם כיפה על הראש הוא הפך להיות סמל לבני הנוער שלנו הציונות הדתית.' מוסיף בן ארי.

על האחים ובני הדודים ממפלגת 'יש עתיד' הוא אומר: ל'יש עתיד' יש אג'נדה ברורה להפוך את המדינה לפולקלור, להרוס את היהדות והסטטוס קוו. גם נפתלי בנט אומר לארגונים הרפורמים 'אתם תנועה חשובה' ואת זה אמר מי שהוא מנהיג הציונות הדתית. 'האיש הזה רוצה להיות ראש ממשלה אך הוא לא יצליח בכך מכיוון שהאיש הזה הוא ריק'. רק ביום שני האחרון נפתלי בנט ואיילת שקד הצביעו בעד חוק המוגדר בתורה כתועבה בעוד שאר החברים מהבית היהודי נמנעו, הוא מציין.

גם מאיילת שקד הוא לא חושך את שבט לשונו ואומר 'איילת שקד אמרה לא מזמן, מי בכלל צריך שיהיו כ"כ הרבה לומדי תורה'. ומספר על הדרישה להגדיל את הייצוג החילוני בבית היהודי 'בבית היהודי טוענים שכיוון שחמישה מנדטים שלהם הם מהציבור החילוני מגיע להם עוד נציגים חילוניים. הם בזים לרבנים הם בזים לכבוד שמים הם אומרים רבנים לא יקבעו לי. תגיד לי, מי יותר חכם ממי שלמד קצוה"ח, אגלי טל, קהילות יעקב, תמיד הם היו אומרים לי בחרנו בך לא ברבנים ואמרתי להם אם בחרתם בי בחרתם גם ברבנים' ומוסיף 'הבית היהודי עומד בפני כאוס מי שהיה בכנס ראה את הסכינים הנשלפות נגד אורי אריאל ולא לחינם הוא לא הגיע לפנאל הזה.'

בסוגייא המדינית הוא אומר כי ג'ון קארי רוצה לאבד את הזהות של המדינה היהודית. על היוזמה שנשמעה לאחרונה 'מדינת יהודה' הוא מספר, 'מדינת ישראל אינה הבעלים על ארץ ישראל ואם המדינה תחליט להפקיר את ארץ ישראל אז תקום פה מדינה אחרת במקום'.
על גיוס החרדים לצה"ל הוא אומר בכאב: 'אני בעד גיוס לצה"ל אבל כל הקמפיין הזה נועד בשביל שמד הם לא רוצים חיילים הם רוצים שמד ואת זה שמעתי בישיבות של וועדת חוץ ובטחון ממזכיר הוועדה ומאחת מחברות הכנסת… הם מפחדים מעוד רש"י שלומדים מעוד דף גמרא וכל שעה שאתם לומדים בישיבה אתם מנצחים אותם והם רשעים יחלופו.'
על בני הברית הטבעיים של הציונות הדתית הוא אומר כי החרדים הם בני הברית שלנו אך הציבור הדת"לי מעדיף את לפיד בגלל שלגלג על ההתנתקות. 'אני לא אוהב את דרעי אבל אם הוא יזמין אותי לאכול אצלו אני יכול לאכול שם אצל לפיד לא'.
על השאלה אם יתמודד בבחירות הבאות לכנסת משיב כי אכן הוא מתכוון להתמודד בכל מצב 'גם אם יעלו את אחוז החסימה' הוא אומר. אבל מנצל את הבמה לבקש מהקוראים שלנו 'מעולם לא ביקשתי מהחרדים להצביע לי אני כן מבקש תחזיקו עוגן בתורה, תקבעו עוד חברותא תוסיפו עוד דף גמרא אל תרפו'.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.