מיכאל שליסל: החוקר התלבש על ה'בר פלוגתא'

מיכאל שליסל מספר בראיון ל – ynet על החקירה במשטרה ועל הבורות של החוקרים, "שחזרתי את התמליל כמו שהצגתי כאן. החוקר התלבש על ה'בר פלוגתא', אז הסברתי לו שזה מושג בארמית פשוט מאוד – שני אנשים שחולקים על כל דבר בעניין. אתה תגיד מותר – אני אגיד אסור". { מעצר מיותר}

לאחר ששוחרר בשישי ממעצר התייחס מיכאל שליסל לחשדות נגדו כי תיכנן ביחד עם אחיו הרוצח לפגוע במצעד התועבה, "ישי התקשר ביום שישי. הוא אמר שהוא חושב שמצעד הגאווה זה חילול השם נורא, והוא קורא לנו לבוא להשתתף בתפילה שתיערך בירושלים כתשובה לחילול השם. שאלתי אותו 'אתה רוצה שאשתמש באלימות?', אז הוא אמר לי רק 'תבואו לתפילה, לא אלימות", כך מגיב האח מיכאל לאתר ynet.

 

מיכאל הסביר את הבורות של חוקרי המשטרה שלא הבינו את פשר המושג בר פלוגתא ואמר ל- ynet: כי "אמרתי לו שאני נגד, אני לא רואה בזה 'סמל חילול השם'. יש דברים נוספים. אני לא יודע מה נכנס לו ג'וק דווקא בזה, אני נגד אלימות. זה לא פותר בעיות– רק מחריף אותם. צריך ללכת בדרכי הסברה. ככה התנהלה השיחה – הצגתי לו את הנתונים ואת הדברים האלה ואמרתי לו 'אתה מבין שאני הבר-פלוגתא שלך בנושא'. כאן המשטרה נכנסה לתמונה. שאלו אותי 'בר פלוגתא, מה זה בר פלוגתא?' היה נראה שהם לא מבינים".

מיכאל מספר ל-ynet: על החקירה במשטרה ומסביר, "שחזרתי את התמליל כמו שהצגתי כאן. החוקר התלבש על ה'בר פלוגתא', אז הסברתי לו שזה מושג בארמית פשוט מאוד – שני אנשים שחולקים על כל דבר בעניין. אתה תגיד מותר – אני אגיד אסור".

מיכאל שהינו אברך כולל במודיעין עילית גינה בתוקף כל אלימות וציטט את החזון שאמר: "שבזמננו אלימות היא רק מזיקה ולא תורמת. אני יכול להגיד למשפחת בנקי שאני ודאי נגד המעשה. חבל מאוד שקרה מה שקרה. צר לי מאוד שזה קרה ושהיא איבדה את חייה".

על מעצרו אמר  מיכאל ל-ynet: כי "התחושה הייתה מאוד קשה. היחס שקיבלתי בתא המעצר לא היה נחמד מצד הסוהרים. וגם בצד העוול למשפחה – שליסל שליסל. מעולם לא אני ולא האחים שלי עשינו רושם כלשהו כאילו משפחת שליסל יותר קנאים ממישהו אחר. גם האחים שלי סבלו על לא עוול בכפם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.