מיכל סלומון משחזרת: "רצנו במדרגות מאחורי המחבל"

מיכל סלומון, שבעוז רוחה הסתירה את ילדיה ומנעה אסון כבד משחזרת את רגעי האימה. צפו בראיון המטלטל

מיכל סלומון, שבעוז רוחה הסתירה את ילדיה ומנעה אסון כבד משחזרת את רגעי האימה בו נרצחו בעלה אלעד, חמה וגיסתה. "פשוט רצנו במדרגות מאחורי המחבל", היא מתארת בראיון מרגש למהדורה המרכזית בערוץ 2.

מיכל סלומון חשבה שהמחבל הוא גבר שלובש בגדי שבת. כעבור שניות אחדות הוא החל לצעוק בערבית  אז הבינה שמדובר בפיגוע. "בשנייה הראשונה לא הבנתי למה הוא נכנס ככה בשעטה, שניה אחר כך, כשהוא צעק בערבית והרים את הסכין נפל לי האסימון", שחזרה.

"רצנו 2 מטרים מאחורי המחבל, נכנסנו לחדר, וסגרתי את הדלת". היא המשיכה לתאר את תעוזת רוחה עת שבעלה נאבק במחבל בעודה ספונה עם ילדיה הרכים בחדר השינה. "שמעתי צעקות וקריאות כאב, שמעתי את חמתי צועקת בשמות של יוסי, אלעד, וחיה", סיפרה. "אני בוחרת לאטום את האזניים ופשוט מחכה, הילדים התחילו קצת לבכות. אמרתי להם 'אל תוציאו הגה'. ואז הגיע שקט מלמטה. ירדתי במדרגות, בכניסה למטבח ראיתי את בעלי. הוא נשם את נשימותיו האחרונות".

"ידעתי שבעלי כבר לא בעלי", המשיכה סלומון בתיאור רגעי האימה. "ראיתי את חמי מוטל על הרצפה, לא ראיתי את הפנים שלו ולא התקרבתי, ראיתי את המחבל שרוע, מנוטרל, אבל עדיין בתזוזה. אחד האנשים שכבר הגיע תפס אותי והכריח אותי לעלות למעלה, להישאר עם הילדים, לא להיחשף למראות".

"המראות למטה היו מאוד קשים", תיארה סלומון. "אנחנו פוננו מהבית רק אחרי שכל הפצועים וההרוגים לא היו שם. כשירדנו אמרתי להם שהילדים לא יחשפו למראות, הורדנו אותם מכוסים בסמיכות, הפנים לכיוון הגוף, אנשים יקרים עזרו לי".

היא סיפרה עוד "באותו רגע שהתחיל האירוע חתמנו על הסכם לא כתוב", מספרת מיכל. "החלק שלי היה להגן על הילדים ושלו לעקב את המחבל. זה היה שיתוף הפעולה בננו, כך היה מאז ומתמיד, לטובת הבית והילדים". "קשה לי להאמין שאני ממשיכה את המסע הזה בלעדיו, הוא השאיר לי חמש מתנות שכל אחת מהם עולם ומלואו. בכל אחד מהם אני רואה את אלעד" סיכמה סלומון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.