מילה של ר' ברוך: כך ביסס הגר"ב סולבייציק את שליטתו בירושלים

בשבוע האחרון היתה אמורה להתקיים שביתה בבית ספר חרדי ב-ים. בזכות התערבותו של ר' ברוך סלובייציק נמנעה השביתה. עסקנים: "מילה אחת שלו – שווה זהב"

אחד הרבנים המשפיעים ב"דגל התורה" בירושלים, הוא ראש ישיבת תורת זאב בירושלים הגאון רבי ברוך סולבייציק שליט"א, חבר נשיאות ועד הישיבות וחבר ועדת הרבנים של דגל התורה.

באולפן ליל שישי של "אקטואליק" דיווח מנחם קולדצקי, כי בשבועות האחרונים ר' ברוך הולך ומבסס את שליטתו בתנועה הליטאית, לאחר שמצליח לסגור ולעגל פינות מול ראש העיר.

צפו באולפן ליל שישי

בשבוע האחרון היתה אמורה להתקיים שביתה באחד מבתי הספר החרדים בירושלים בשל בעיות תברואה חמורות שנתגלעו בו, בין היתר, התלוננו ועד ההורים על כך שעכברים ופרעושים משוטטים בכתלי בתי הספר. השביתה נמנעה אודות התערבותו של ר' ברוך סלובייציק שנכנס לעובי הקורה והצליח לכנס את כל בכירי העירייה ששמעו והבטיחו ליישם את בקשתו. עסקן חרדי בירושלים אומר ל"אקטואליק" כי זה מלמד על הכוח שלו בירושלים בעקבות הוואקום המנהיגותי שנוצר בדגל התורה.

"עסקנים פונים ישירות אליו ולא פונים לחברי עייריה בידיעה שברקת רועד ממנו, היית חייב לראות במו עינך איך איתמר בר עזר מיד מגיע ומטפל בבקשה", מוסיף אותו עסקן. אם בעבר היו אלו חברי עירייה שהיו גורפים את הקרדיטים, היום כמעט ולא ניתן לזקוף לזכותם את הקרדיט – אודות לשליטתו המוחלטת בנעשה במסדרונות ספרא.

לפני כמה חודשים הצליח הרב סולביצייק לסגור הסכם היסטורי מול ראש העיר על חלוקת שטחים בין החילונים לחרדים בבירה – מה שעורר לא מעט ביקורת מצד עסקנים בשכונות המעורבות.

בעבר כתב הפרשן יעקב ריבלין כי השפעתו של הרב סולביצייק גדולה ממה שחושבים ברחוב החרדי: "רשמו לפניכם את הכתובת צפניה 58 קומה ג' (ביתו של הגר"ב סולובייציק) שכבר אתה עולים אליה רבים לרגל, ונכונו לה נצורות". כתב ריבלין בטורו. ריבלין הוסיף עוד כי "מי שלא משדר על הגל של ועדת הרבנים עלול למצוא עצמו מחוץ לכנסת".

הרב ברוך סולובייצ'יק למד בישיבת פוניבז' לצעירים בבני ברק ולאחר מכן בישיבה הגדולה. הוא נישא לשרה יהודית בתו היחידה של הגר"ח סרנא ראש ישיבת חברון גאולה שהלך לעולמו והותיר לו את הישיבה בגאולה כירושה.

לאחר סגירתה של חברון גאולה, בשנת תשס"ג הוא הקים את ישיבת תורת זאב בירושלים, איל ההון הצרפתי רפאל הררי מימן את ההוצאות של הישיבה.

הרב סולביציק,שבא מבית בריסק, הוא אב ל-15 ילדים ומקורב למרן הרב שטיינמן. חתנו הרב דוד דויטש מבני ברק מכהן כר"מ בישיבת כנסת יצחק בחדרה של הפלג הירושלמי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.