מיליוני יפנים ירדו הלילה למקלטים: "איום אמיתי"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש ממשלת יפן שינזו אבה שוחחו הבוקר וסיכמו כי ייעשו את מירב המאמצים להגן על העם היפני

בשל הטילים הבליסטיים שביצעה צפון קוריאה מעל שמי יפן התייחס חבר פרלמנט רוסי לשיגור שהבהיל את תושבי יפן באומרו כי "הניסוי האחרון מראה שהאיום לפגוע באיי גואם, לא היה בלוף", אמר.

כך נשמעה הלילה אזעקת צבע אדום ביפן

חבר הפרלמנט הרוסי תקף את הסנקציות שהוביל האו"ם נגד תכנית הטילים של צפון קוריאה "שנחלה כישלון", לדבריו.  הוא הסביר כי הסנקציות נכשלו "בגלל המצב שהפך לעימות חזיתי בין צפון קוריאה לארצות הברית".

מומחי ביטחון העריכו כי הטיל המשיך במעופו במשך כ-2,700 ק"מ בטרם התפוצץ. בדרום קוריאה הגיבו בתרגיל הפצצות אוויריות.

ממשלת יפן מסרה כי הטיל ששיגרה צפון קוריאה עבר מעל האי היפני הצפוני, הוקאידו. במהלך שיגור נשמעה התראת צבע אדום שקראה לתושבים "לנקוט אמצעי זהירות" הודעות חירום שוגרו למכשירי הטלפון של האזרחים. מיליוני יפנים ירדו הלילה למקלטים בעת ההתראה.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש ממשלת יפן שינזו אבה שוחחו הבוקר וסיכמו כי ייעשו את מירב המאמצים להגן על העם היפני. "הפעולה חסרת האחריות של צפון קוריאה היא חסרת תקדים, רצינית ומהווה איום חמור על מדינתנו", אמר ראש הממשלה היפני לאחר השיחה עם הנשיא.

ראש הקבינט הביטחוני ביפן, יושיהידה סוגה, אמר בתגובה לשיגור כי הוא יענה בחומרה. "נראה שהשיגור הבליסטי הזה עבר מעל לשטחינו, מדובר במקרה חסר תקדים, רציני, המהווה איום ממשי על האומה שלנו", אמר סוגה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.