מיליונרים מסטאמר ישלמו את הקנסות על פעילי הפלג

בעלי הון מחסידות סאטמר בארה"ב ולונדון ישלמו את הקנסות שהטיל בית משפט השלום ברמלה על שלושה מפעילי הפלג הירושלמי, בתביעה אזרחית שהגיש קצין חרדי

בעלי הון מחסידות סאטמר בארה"ב ולונדון ישלמו את הקנסות שהטיל בית משפט השלום ברמלה על שלושה מפעילי הפלג הירושלמי, בתביעה אזרחית שהגיש קצין חרדי נגד מפיצי חוברות שיימינג בשם ״הציידים״ – כך דיווח הבוקר עקיבא וייס ב'כאן'.

כידוע, האדמו״ר מסטאמר הקים השנה קרן כספים שמטפלת בכל ההוצאות הקשורות למאבק נגד הגיוס.

במקביל, הקצין לשעבר יהודה גליקמן אמר בראיון ראשון לנועם זיגמן ב׳קול ברמה׳ – "כשהגשנו את התביעה, עשינו זאת על מנת למגר את התופעה, בפעם הבאה התוקפים יחשבו פעמיים. אני מקווה שהסיפור הזה מאחורינו".

כזכור, בית המשפט פסק אתמול פיצויים של כ-600 אלף שקלים ליהודה גליקמן, קצין חרדי שעסק בתחום גיוס חרדים שתבע בתביעה אזרחית את מדפיסי העלונים נגד ההתגייסות לצה״ל והמגייסים החרדיים.

חוברת הציידים שהתפרסמה נגד המגייסים החרדיים עוררה סערה לאחר שהמגויסים הוצגו באור שלילי ולטענת השופט כפי שכתב השופט בפסק הדין"לאחר פרסומה של החוברת התרחש גל הדף שמצא ביטוי בפרסומים נלווים, בהצקות והטרדות טלפוניות אשר הסבו לתובע סבל רב. החומרה המוסרית והערכית הרבה בהוצאת לשון הרע הפוגעת בכבודו של אדם".

"לא בכדי אמרו קדמונינו כי לשון הרע הורגת וראו בחומרה רבה את מי שלקה בהוצאתה כלפי חברו" כתב השופט, "במקורותינו הובעה דעה שלילית נחרצת אודות הפסול המוסרי והערכי הקיים באמירת לשון הרע". ציטט השופט מן המקורות.

"זהו אחד מפסקי הדין הראשונים שמבהירים כי החברה החרדית אינה סגורה ודמם של חיילים חרדיים אינו מותר כשם שכבודם מקודשת" סיים השופט את פסק הדין התקדימי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.