מינהל מקרקעי ישראל הוציא מכרז לבניית 294 יח"ד בשכונת 'רמות' בירושלים

הקפאת הבנייה בירושלים שנמשכה תקופה ארוכה מתחילה להגיע לסיומה ותיתן מענה חלקי למצוקת הדיור ולאיזון הדמוגרפי החיובי בעיר. מינהל מקרקעי ישראל פרסם מרכז לבניית 294 יח"ד במתחם הקאנטרי בשכונת 'רמות'.  ר' אשר קופרשטוק מנהל המינהל הקהילתי 'לב רמות' בירך על הוצאת המכרז  לבניית 294 יח"ד ברמות שיתנו מענה למצוקת הדיור של אברכים בני תורה החפצים להתגורר בשכונה וביקשו להודות לנציגי הציבור אשר עמלו רבות לזירוז התוכניות. יודגש, כי מאז פרסום המכרז, ישנו ביקוש גדול להרשמה לקבוצות הרכישה המתמודדים בפרויקט, וזאת בעקבות מצודקת הדיור בציבור החרדי בכלל ובשכונת 'רמות' בפרט. בשנים האחרונות ישנו גידול מבורך במספר הזוגות הצעירים שהגיעו להתגורר בשנים האחרונות בשכונה.

יצוין, כי קבוצת הרכישה המובילה הינה עמותת ' פרויקט בני הישיבות' מיסודה של חברת 'אמונה' בעלת 20 שנות ניסיון בבניה וזכתה בעשרות קבוצות רכישה ובפיקוח משרד עורכי הדין יהודה רווה' ושות' הנחשבים כאחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים ביותר בירושלים. הפרויקט יבנה בכינסה לשכונת 'רמות' בבניינים המתנשאים לעד 7 קומות עם מפרט תכני עשיר המאפשר להנות מחיי איכות בלב ירושלים ומשקיף לנוף מרהיב. בעמותה מספרים על יחודיות בפרויקט 'רמות' באמצעות עמותת 'פרויקט בני הישיבות'  – שבמהלכו נדרשים הרוכשים לחתום כי כל הרחבות העתידיות, ובכללן חדרי גג, לא יזדקקו להסכמת השכנים, ולהיפך, שכן לא יכול להתמודד לכל הרחבה המסומנת בתוכנית כשטח עתידי לגידול. בכך תובטח לדיירים האפשרות להגדיל את הדירה בעתיד תוך מניעת הצורך לשדרג דיור בתהליך מורכב מייגע ויקר של מכירה- רכישה- מעבר.

יצוין, כי עסקני  שכונת רמות בירכו על ההחלטה להחתים את הרוכשים כי כל הרחבות העתידיות, ובכללן חדרי גג, לא יזדקקו להסכמת השכנים. הדבר יפתור את תופעת סכסוכי השכנים שלרוב מתרחשות בעקבות הרחבת דירות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.