יו"ר מליאת מועצת יש"ע: חרם הקבינט אינו יעיל.

יו"ר מליאת מועצת יש"ע ומנכ"ל המועצה לשעבר עדי מינץ אומר כי החרם שהטיל הקבינט על הממשלה הפלסטינית אינו יעיל. דבריו המלאים בכתבה>>>

לאור הכרזת ממשלת האחדות של הפלסטינים וחמאס, החליט הקבינט מדיני-ביטחוני על הפסקת המו"מ והטלת סנקציות על הממשלה החדשה. יו"ר מליאת מועצת יש"ע עדי מינץ אומר בתגובה להחלטה כי "החרם שהכריז הערב הקבינט הישראלי על ממשלת הרשות אינו יעיל".

לדבריו, "ההחלטה של ארה"ב לעבוד עם ממשלת הרשות הכוללת את החמאס, תחורר באופן הדרגתי את 'הנחישות' שגילה היום הקבינט. החיים עצמם יותר חזקים, ותוך פרק זמן קצר, קצינים במנהל האזרחי ידברו בטלפון עם מקביליהם ברשות ואח"כ יפגשו, החרם הזה יתפורר וכך גם המדיניות הלא ברורה וחסרת הכיוון של ממשלת ישראל".

"אבל יש גם דרך אחרת". טוען מינץ. "והיא הפרדה מוחלטת בין עזה לבין יו"ש". מינץ נימק את דבריו: "בעזה יש מדינת טרור. מדינת הטרור הזו מודיעה באופן רשמי שהיא חפצה בהשמדתה של ישראל, וכך ישראל צריכה להתייחס אליה. מבחינת ישראל, איש מחברי הממשלה החדשה, פקידיה וקציניה לא יורשה לעבור לעזה או מעזה ליו"ש (כולל איסור כניסה דרך ירדן וגשר אלנבי)".

"לעומת זאת", זאת מינץ, "ביו"ש על מדינת ישראל לאפשר את הפיתוח הכלכלי של תושבי הרשות פלסטינית. מטרתנו ביו"ש היא יצירת אוטונומיה שבה הערבים מנהלים את חייהם כראות עיניהם ובלי התערבותנו. עלינו לשתף פעולה עם שרי הממשלה שלהם בכל הנושאים הקשורים לפיתוח הכלכלי ובכל הקשור לרווחת האוכלוסייה בכל מגוון הנושאים האזרחיים". "שיתוף הפעולה הזה ביו"ש צריך להתקיים עם כל שר ופקיד הנבחר על ידם ללא קשר להשתייכותו הארגונית".

מינץ הוסיף: "יחד עם זאת צה"ל ויתר זרועות הביטחון הם האחראים הבלעדיים על בטחון תושבי האזור, כולל כניסה לשטחי A ו B לכל צורך בטחוני שמתעורר או לצורך סיכול התארגנויות פח"ע".

בסיום דבריו, התייחס מינץ לתגובה חריפה של ארה"ב: "מדיניות כזו תגובה בהכרח על ידי ממשלת ארה"ב והיא קלה לביצוע ותוצאתה ברורה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.