"אזכיר את מנחם ז"ל בטקס הדלקת המשואות"

במהלך חול המועד פסח התבשרה גברת מירי ארנטל מייסדת ארגון' זכרון מנחם,' על כך שתזכה להיות בין מדליקי המשואות בהר הרצל , בשיחה ל'קוקר' היא מתארת על הרגעים שלאחר הבשורה. { ארנטל ל'קוקר'}

במהלך חול המועד פסח התבשרה גברת מירי ארנטל מייסדת ארגון' זכרון מנחם,' על כך שתזכה להיות בין מדליקי המשואות בהר הרצל , "ביקשו ממני עד שלא יצא לתקשורת לשמור בדיסקרטיות", היא מספרת בהתרגשות ל'קוקר'.

כיצד הגבת על ההחלטה?

התרגשתי מאוד למשמע הבשורה, אך מיד החלו לצוץ סימני שאלה במוחי: "למה דווקא אני? למה לא בעלי חיים שהוא ביחד איתי הקים את הארגון הנפלא".

מירי מספרת שעדיין לא הספיקה להכין את הטקסט שאותו תקריא בעת הדלקת המשואות, "הלכתי לנחם אבלים חולים שנפטרו, לא הספקתי לחשוב על זה" .

ארנטל.צ. יוטיוב.

בטח מנחם ז"ל יהיה מוזכר בטקסט של הדלקת המשואות?

בטח, כל זכרון מנחם מסתובב סביבו, הוא היה חולה 14 שנה במחלה, ולאחר שנפטר הקמנו את העמותה שמסייעת לכל אזרח ישראלי לכל הבדל דת גזע ומין.

שיהיה בהצלחה בטקס. תודה לכם.

מנחם ארנטל ( 1975-1990) היה בנם הבכור של חיים ומירי, ראשית אונם ותקוותם. כבר בגיל שנה חלה מנחם בפעם הראשונה בלוקמיה, סרטן הדם.
במהלך שנות חייו הקצרים, חזרה המחלה כמה פעמים עד למותו, והוא בן 15 שנים בלבד.

סמוך למותו בטא מנחם את ייאושו ממלחמתו המתמדת על החיים ואת חוסר הרצון שלו להמשיך ולהתמודד. הוריו ראו בכך יותר מכל הוכחה לכוחו של הרצון בתהליך הריפוי, ואת היעדרו- כגורם פאטאלי, ולקחו על עצמם לעשות הכל על מנת להעצים את חווית החיוּת של ילדים חולי סרטן בישראל.

שבועיים לפני הטקס המסורתי בהר הרצל לציון יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל, ועדת הטקסים והסמלים חושפת היום (רביעי) את זהותם של הישראלים שיזכו השנה להדליק בגאווה את 12 המשואות.

בין מדליקי המשואה נמנים: מירי ארנטל מראשי ארגון 'זכרון מנחם', כדורגלן ביתר ירושלים בשנות ה-80 אורי מלמיליאן, פרופ' אחמד עיד, אלי מזרחי, אלי עמיר, אמנון שעשוע, דינה סמטה, חנה הנקין, הזמר יהורם גאון, יעקב (יקי) חץ, מירי ארנטל, מיכאל (מייק) סטיינדהרט והרב משה חיים (מרווין) הייר. משואת צה"ל: דין ארגיל וירוס ירושלים שיגוט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.