מירי זורגר: "היעד הבא שלי: ללמד תרפיה בבישול"

הרבי מויז'ניץ שאהבה ללכת לטישים שלו, הפרק מתהלים שהיא אומרת לפני כל בישול, ומה מרגש אותה? השפית מירי זורגר בראיון אישי

'אקטואליק' מציג – פרויקט חגיגי לחג הסוכות תשע"ט: "החיים שלי". אישי ציבור, עיתונאים, יח"צנים ידועים, זמרים ואמנים, משתפים את הסודות הכי אישיים מהחיים שלהם, בפעם הראשונה, ובכנות מלאה. לאורך ימי חול המועד נארח כאן בכל פעם אישיות ידועה אחרת, בראיון אישי יוצא דופן.

 

והפעם: מירי זורגר, קונדיטורית ושפית מצליחה. אחראית על מטבחים רבים של מקומות נופש חרדיים

 

זיכרון ילדות עוצמתי או זכור במיוחד?

"כשהייתי ילדה בת 12.5 גרנו בשיכון ויז'ניץ. אני זוכרת את הרבנית מויז'ניץ. קראו לה מרגלית. היא היתה אישה מאוד בוגרת, והיו 2 נשים שהלכו איתה כל יום, ובימי חמישי היו הולכים איתה למאפיית ויז'ניץ להפרשת חלה. פעם אחת ביקשו ממני ללכת איתה, ואני הלכתי איתה וראיתי את הנשים שמחכות לה בדרך ונותנות לה פתקים כדי שהיא תתפלל עליהן בזמן הפרשת חלה. והרבנית היתה מתפללת על כל הנשים,כל אחת והפתק שלה, בדמעות ובתפילה. היום, כשאני מפרישה חלה אני נזכרת בדמותה המתפללת של הרבנית במאפיית ויז'ניץ ויודעת שזה רגע מאוד חזק".

מי הרב או הדמות הרוחנית שהשפיעה עלייך?

"האדמור מויז'ניץ זצ"ל, האדם שהיתה בו אהבת ישראל. הייתי הולכת לכל הטישים שלו ובמוצאי שבת הייתי כותבת את מה ששמעתי ממנו על אחדות ואהבת ישראל".

ספר שהשפיע עלייך? ספר תורני או לאו דווקא.

"'העץ הנדיב', ספר מאוד חזק. העולם עומד על שלושה דברים על תורה, העבודה ועל גמילות חסדים, תמיד לימדתי את הילדים שלי להיות טובים והייתי מקריאה להם את הספר הזה".

מה נותן לך סיפוק ביום יום?

"כל יום בבוקר אני מתפללת ואומרת את התהילים של אותו יום, וזה הזמן שלי עם הקב"ה ואני מרגישה את זה לאורך כל היום זה פשוט עושה לי מאוד טוב, התפילה וכמובן כל ההצלחה ביצירה שאני מתעסקת בה".

שיר אהוב במיוחד?

"'אודה' של ויז'ניץ. פרק תהילים הודיה לקב"ה שיר מרגש שמעורר אותי וגורם לי לבכות".

מקום אהוב במיוחד?

"מאוד אוהבת את הבית ואת המטבח. כל ההתרחשויות שלי בבית נמצאים במטבח, כל ההוויה של הבית אצלי נמצאת במטבח. אפילו כשהנכדות שלי באות לאכול אצלי צהריים הן רוצות אך ורק במטבח על האי הקטן עם 2 כסאות בלבד, העיקר להיות כנראה במרחב שלי".

הרגע הכי שמח בחייך?

"אני בנאדם מאוד שמח וכמובן החתונות של הילדים שלי. אחד השיאים הכי גדולים שלי היה כשבעלי עבר ניתוח לב פתוח לפני 8 חודשים ואני חשבתי שהוא לא ייצא מזה, אבל הוא ייצא והתאושש מהר מאוד, וזה נס בעיני ואחד הרגעים המשמחים שהיו בחיי".

מה מרגש/משמח אותך?

"קודם כל הנכדים שלי, שירים תפילות בחגים ובכלל והנחת שיש לי, ב"ה. רק להודות".

משהו בקריירה שאת מתחרטת עליו?

"ב"ה, לא מתחרטת על כלום. הקב"ה הנחה אותי בדרך נכונה וכל מה שהוא נתן לי זה רק בזכותו ואני שמחה על כל דקה וכל רגע".

מה בעינייך השיא המקצועי שלך עד היום?

"להכין ארוחות לנשיאים וראשי מדינה, לעשות קידוש ה' מבחינתי זה שיאים. עשיתי ארוחות לנשיאת קונגו, לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשמעון פרס נשיא המדינה דאז, שהיה מאוד נרגש מאישה חרדית שבישלה את הארוחה, לא חשב שיש נשים חרדיות מוכשרות".

מה היה מעניין אותך לעסוק אם לא היית עוסקת במה שאתה עוסק כיום?

"שאלה מאוד חזקה, התחלתי ללמוד פסיכולוגיה ואני רוצה לעזור לאנשים בריפוי הנפש. עכשיו הבטחתי לעצמי ליומולדת 50 ללמוד פסיכולוגיה, שלא מימשתי עד היום. אחרי שאני יוציא תואר ראשון בפסיכולוגיה, אלמד גם תרפיה בבישול. זה היעד הבא שלי".

מה הסוד האישי שלך להצלחה שלך?

"לפני כל פגישה וכל אירוע אני אומרת את פרק התהילים של אודה לה', וגם מזמור לתודה אני אומרת כמה פעמים ביום. זה הסוד שלי להצלחה!".

מה החלום שלא הצלחת להגשים?

"חלומות יש לי הרבה וב"ה ישיג את כל החלומות שלי כמו: לפתוח מקום ריפוי לנשים פגועות נפש. טיפלתי באחותי מקרוב, ואני יודעת שזה כ"כ קשה להשיג אנשי מקצוע לטפל בנשים האלה, ולכן זו המטרה שלי והיעוד שלי. יש לי עוד הרבה חלומות וב"ה הם יתגשמו.

"הכי חשוב שתהיה לנו שנה טובה ומבורכת שכל התפילות יתקבלו, והשמחה והאחדות במשפחה מאוד חשובות לי".

 

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.