מירי רגב תוקפת את ריבלין: "מזלזל בעם"

"הנשיא ריבלין פגע היום בממלכתיות, כמו שאף נשיא לפניו לא עשה", אמרה רגב – צפו בדבריה

 שרת הספורט תקפה בחריפות את נשיא המדינה בעקבות המתקפה המרומזת שלו על ראש הממשלה "נשיא שמזלזל בפוליטיקאים – מזלזל ברצון העם ופוגע בלב הדמוקרטיה", אמרה שרת התרבות והספורט מירי רגב.

"הנשיא ריבלין פגע היום בממלכתיות, כמו שאף נשיא לפניו לא עשה", אמרה רגב. "זה הנאום הכי לא ממלכתי ולא דמוקרטי של נשיא בישראל. הדר בית"רי בוודאי לא היה בו. מוזר לשמוע את הדברים ממי ששימש שנים רבות כפוליטיקאי ואך לא מכבר נבחר לנשיא על ידי פוליטיקאים. בנאומו היום ירק הנשיא לבאר ממנה שתה".

לא ממלכתיות ולא הדר בית"רי. עצוב!

‎Posted by ‎Miri Regev מירי רגב‎ on‎ יום שני 23 אוקטובר 2017

מוקדם יותר תקף הנשיא ריבלין בנאומו בכנסתאת ראש הממשלה. הנשיא ריבלין תקף את ניסיונות הרשות המחוקקת להשתלט על הרשות השופטת. "אנו עדים היום לרוחות של מהפכה או הפיכה שניה. הפעם, שלטון הרוב – הוא השליט הבלעדי. במקום 'היקום השפיט', אנו מוצאים את ה'יקום הפוליטי'. ותחת המציאות שבה 'הכל שפיט', צומחת המציאות שבה 'הכל פוליטי'. התקשורת פוליטית, המוסדות הדמוקרטיים – כולם, מהפקידות המקצועית ועד למבקר המדינה, פוליטיים בית המשפט העליון פוליטי, כוחות הביטחון פוליטיים, ואפילו צה"ל, צבא ההגנה לישראל שלנו פוליטי? מלוא כל הארץ ומוסדותיה – פוליטיקה. המהפכה הזאת מבקשת לקרוע סוף סוף, את מסכות הצביעות לכאורה, מעל שומרי הסף כולם".

"אין לי לתאר אלא את אשר רואות עיניי, במה שנראה כניסיון מתמשך להחליש את שומרי הסף של הדמוקרטיה הישראלית", הוסיף ריבלין בחריפות. "כך, לגבי בית המשפט. ייתכן מאוד שהגבלת תחולת הביקורת השיפוטית ובוודאי הגדרתה, טובות למדינת ישראל ואולם, כיצד בית משפט עליון מאוים, קונפורמי, חסר שיניים, יכול להיות אינטרס של מדינת ישראל? של הדמוקרטיה הישראלית? כך גם לגבי התקשורת. התקשורת הישראלית אינה חפה מביקורת. היא חוטאת לעיתים, בהשטחה, בהדרה, בביקורת מנופחת, כן ואף בדיבה. ואולם, זה דבר אחד לעבוד בתיקון התקשורת ולחייב אותה להיות מגוונת יותר, מקצועית ועניינית יותר – ודבר אחר לבקש לשלוט בה. אמרו לי רבותיי, כיצד תקשורת חלשה, מתחננת על חייה – יכולה להיות אינטרס של מדינת ישראל או של הדמוקרטיה?".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.