מיר נגד חברון – יחרימו את אירועי הפסח בעיר האבות – ומה הגיבו על כך ראש ישיבות נוספים?

אכן אנו עדיין נמצאים בעיצומו של ביקורו של נשיא ארה"ב אובמה בארץ הקודש, אך מסע ההחרמה של בנט וחבריו את החרדים לא משכיח את המציאות המרה, שהנה הדת"ל החרימו את החרדים.

לכן יוזמה תוקפנית, כעין נקמה, יוצאת לפועל, ע"י בחורי הישיבה מיר הגדולה בעולם, והיא, להחרים את אירועי הפסח שמתקיימים כל חג הפסח בעיר חברון.

ישראל פרידמן, יוזם ההחרמה אומר: "כשאחנו באים לאירועים שלהם, אנחנו מוסיפים להם כוח וכולם רואים את החוזק והעוצמה של היישוב היהודי", עכשיו, אחרי שהם החרימו אותנו, הגיע הזמן שאנחנו נחרים אותם ולא נגיע לאירועים שלהם ".

עוד אחד מהעובדים למען הדבר אומר בכאב: "בכל האירועים שמארגן הציבור הדתי-לאומי בחברון, בחורי ישיבות ובנות סמינר הם המרכיב המרכזי, זה עוזר להם להוכיח לתקשורת עד כמה פופולרי היישוב היהודי בחברון. אנחנו לא קבוצה מסודרת ומאורגנת ואף אחד לא עומד מאחורינו. המטרה שלנו היא להביע את הכאב שלנו, ולהראות לצד השני שאם יש מחיר לחרם, אזי הוא הדדי. אם היום לא נתעשת וניתן שידרכו עלינו, הם יעשו לנו את זה בעתיד שוב ושוב ".

*

בתוך כך נודע ל"קוקר", לאור הפרסום מבני ישיבת מיר שיחרימו בחול המועד את הנסיעה לחברון, קבוצת ראשי ישיבות נוספים חרדים הודיעה כי נשקלת האפשרות לא לקבל יותר תרומות מהציבור דתי לאומי רק מציבור חרדי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ככה זה כשלא חושבים על כלל ישראל.. המאבק על חברון הוא לא מאבק של ציבור הכיפות הסרוגות. מי שמגיע למערת המכפלה בחג מחזק את עם ישראל ולא את בנט. מתי תבינו את זה? הציונות הדתית אינה סקטוריאלית, היא משתדלת לדאוג לכלל ישראל.

    נדב |
    הגב