מישראל ללבנון: חייל צד"ל חצה את הגבול

גורם צבאי טען הערב כי "החצייה זוהתה על ידי תצפיות וכן לוותה באינדקציה בגדר המערכת"

בן למשפחת חיילי צד"ל חצה הערב את הגבול שבין ישראל ללבנון, והסגיר את עצמו לחיילי הצבא הלבנוני.

בסוכנות הידיעות הרשמית של לבנון פורסם כי מדובר בשאדי בוטרס מזהר, בן 31.

על פי הדיווח, הוא נולד בלבנון למשפחה של חיילי צבא דרום לבנון (צד"ל) שלחם נגד חיזבאללה לצד צה"ל, עד לנסיגה הישראלית מלבנון בשנת 2000, אז הוא עבר עם משפחתו לישראל יחד עם עשרות משפחות של חיילי צד"ל.

מדובר צה"ל נמסר כי "זוהתה חצייה של אדם משטח ישראל ללבנון בגליל העליון, כוחות צה"ל סורקים בנקודה. על פי המידע שקיים בידנו, האדם שחצה את גדר המערכת בצפון הוא בן למשפחת חיילי צד״ל לשעבר. החוצה הסגיר עצמו לידי צבא לבנון. צה"ל פנה בנושא ליוניפי"ל".

גורם צבאי טען הערב כי "החצייה זוהתה על ידי תצפיות וכן לוותה באינדקציה בגדר המערכת".

החיילים בגבול הבחינו בו כרבע שעה לפני החצייה, אך משום מה לא עצרו בעדו. סביר להניח שמזהר יועבר כעת לידי חיזבאללה, שינסו לגבות ממנו מידע על אודות הצבא הישראלי וההיערכות מעבר לגבול.

זו לא הפעם הראשונה בשנים האחרונות שאזרחים ישראלים, לרוב מעורערים בנפשם, חוצים את הגבול מישראל לכיוון לבנון. בשנת 2014 חצה אזרח ישראלי את הגבול. 4 שנים קודם לכן חצה אדם המעורער בנפשו את הגבול והוחזר לישראל בידי כוח יוניפי"ל של האו"ם.

נזכיר שלפני כשנתיים חצו שני אזרחים ישראלים, שניהם מעורערים בנפשם, את הגבול לכיוון עזה ומאז הם מוחזקים על-פי ההערכות בידי ארגון הטרור חמאס. מדובר באברה מנגיסטו מאשקלון ובהיאשם א-סייד מהפזורה הבדואית בנגב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.