מיתוסים ועובדות: מה קורה לעור בשמש

להשמר ולהגן על העור שלנו מהשמש במיוחד בימים חמים של יולי אוגוסט, גם מודעות לסרטן העור וההגנה קיימת אצל כולנו, מה מיתוס, מה עובדה, ומה הכי כדאי ונכון לנו

נחשפים לשמש ? לא מוותרים על שהייה בים?  באנו לנפץ לכם כמה עובדות מול מיתוסים על העור שלנו

מיתוס: את מסנן הקרינה מספיק למרוח פעם אחת, בחשיפה הראשונה של העור לשמש.

עובדה: מבלי להתחשב במקדם ההגנה (SPF) יש תמיד למשוח את מסנן הקרינה בנדיבות רבע שעה לפני החשיפה לשמש ולחזור למשוח לפחות מדי שעתיים. מומלץ למשוח לעתים עוד יותר קרובות ואם שוחים או מזיעים, להשתמש במסנן קרינה עמיד במים.

מיתוס: ההגנה מהשמש דרושה רק באזורים מסוימים של הפנים.

עובדה: למרות שהאף, האוזניים והשפתיים נחשפים בדרך כלל לשמש יותר מחלקים אחרים של הפנים ולפיכך מועדים יותר לנזק, ההכנה מהשמש דרושה על כל חלקי הפנים החשופים לשמש.

מיתוס: השמש טובה לעור.

עובדה: חשיפה יומיומית לשמש גובה מחיר מהעור, גם בימים מעוננים. שהייה בשמש מגדילה את הסיכון לסרטן העור ולהזדקנות מוקדמת של העור. בכדי להפחית את הסיכון יש להשתמש במסנן קרינה באופן קבוע ולנקוט באמצעי הגנה נוספים, בהם: הגבלת משך השהייה בשמש, במיוחד בין 10 בבוקר לשתיים בצהריים. ללבוש בגדים ארוכים, לחבוש כובע ולהרכיב משקפי שמש.

מסנן קרינה מבית 'קליניק'

מיתוס: אין צורך להשתמש במסנן קרינה בחורף.

עובדה: הגנה מפני השמש דרושה במשך כל השנה, מבלי להתחשב בעונה וגם באמצע החורף. למרות שכוויות שמש הנגרמות מקרני UVB  אינן מתרחשות בחורף באותה תדירות כמו בקיץ, הנזק ארוך הטווח לעור, הנגרם מקרני UVA נגרם במשך כל השנה. קרינה על-סגולה (UV) משתקפת ומוחזרת בעוצמה רבה יותר גם משלג וחודרת דרך העננים, מה שהופך את ההגנה מהשמש לצורך יומיומי, לא עונתי.

מיתוס: בעלי עור כהה אינם צריכים להשתמש במסנן קרינה.

עובדה: מלנין, הפיגמנט האחראי לגוון העור ולכתמי פיגמנטציה, מספק רמה מינימלית של הגנה באופן טבעי. אך בעוד שהפיגמנטציה בעור כהה מסייעת במידה מסוימת, בעור בהיר היא אינה גבוהה מספיק בכדי לבטל את הצורך להגן על העור עם מקדם הגנה (SPF). קרני UVA/UVB מסוגלות לחדור גם לעור כהה, ולכן מסנן קרינה דרוש לכל גווני העור.

מיתוס: האם אפשר לשמור מסנן קרינה במשך שנים?

עובדה: על כל מוצר יש סמל המציין את משך הזמן שניתן להשתמש בתכשיר אחרי פתיחתו. לאחר תאריך זה יש להשליך את התכשיר. הסמל הוא בצורת בקבוקון / צנצנת והוא משתנה ממוצר למוצר. חשוב לשים לב לתאריך האחרון לשימוש של כל מוצרי ההגנה מהשמש על מנת להבטיח את חוויית השימוש הטובה ביותר במוצר.

באדיבות : דפנה קינקס, מנהלת ההדרכה ב'קליניק'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.