מיתמם? גפני: "לא מכיר את קמפיין החרד"קים"(הקלטה)

בראיון ל'קול ברמה' התייחס גפני לדרישות הפוליטיות של "החרדים העובדים", טען שאינו מכיר את קמפיין החרדקי"ם והסביר מדוע הוא לא מבקר במוסדות אקדמאים-חרדיים. האזינו לראיון המלא

[alooma ref="14ac2547bcc03ff623e24cc8cc31909a.MP3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

שאלת הייצוג של החרדים העובדים: בראיון לתכנית 'שמונה עד עשר' ברדיו 'קול ברמה' נדרש ח"כ משה גפני לנושא והצהיר: "אין הגדרה כזאת של חרדים עובדים, יש חרדים שמחנכים את הילדים להיות יראי שמיים ואת הבנות בסמינרים שיקימו בתים נאמנים בישראל. יש כאלו שיצאו לעבוד בפועל אבל את הילדים רוצים שיהיו חרדים".

לטענת גפני הבעיה היא לא עם הפוליקאים אלא עם מוסדות החינוך: "יש תחרות בין המוסדות לקטלג את התלמידים לפי מוצא, לפי סוגים שונים, או בגלל שיצאו לעבודה. אני בעצמי חרדי עובד. מבחינתי מי שעובד ומבקש לחנך ליראת שמיים הוא חלק מאתנו".

גפני הביע את מורת רוחו מהפגישות של נציגי החרדים העובדים ם ישי ודרעי.

אפרופו מפלגתו של אלי ישי, גפני חושש שהיא לא תעבור את אחוז החסימה: "אני חושש שמישהו יקח קולות ולא יעבור את אחוז החסימה וכל זה אחרי קדנציה קשה של פגיעה בעולם התורה".

גפני הדגיש שתפקידו הוא לדאוג קודם כל ללומדי התורה. לדבריו, הוא לא ביקר במוסדות האקדמאים החרדים מהסיבה הזאת: "אנחנו צריכים לחזק את לומדי התורה וזה היעד שלנו, לא מעודד את האקדמיה ולא הולך לחזק אותם. אני עוזר להם – אבל זה במישור האישי לא במישור האידיאולוגי".

בסיום הראיון בחר גפני להתחמק מהשאלה אודות שתיקת חברי הכנסת החרדים לנוכח קמפיין החרדקי"ם המסית: "קמפיין החרד"קים אני לא יודע מה זה, אפילו לא יודע מה ראשי התיבות הללו, אני מטפל בכולם", טען גפני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.