מי אוהב את השבת? פוטין כיבד את זכר קורבנות השואה

מה שלא למד איווט ליברמן היהודי – למד נשיא רוסיה הנכרי: ולדימיר פוטין תכנן לבקר במוזיאון היהודי לכבוד יום השואה הבין-לאומי, אך דחה את הביקור בגלל השבת

מה שלא למד איווט ליברמן היהודי – למד נשיא רוסיה הנכרי: ולדימיר פוטין תכנן לבקר במוזיאון היהודי לכבוד יום השואה הבין-לאומי, אך דחה את הביקור בגלל השבת

75 שנה אחרי ההתקוממות המוצלחת היחידה במחנה הריכוז 'סוֹבִּיבּוֹר' תיפתח תערוכה מיוחדת וחדשה ב'מוזיאון היהודי' במרכז מוסקבה. התערוכה תעסוק ב'סוביבור' שבו נספו כ-170,000 יהודים הי"ד. רק מעטים הצליחו לשרוד שם, בהם כאלו שהצליחו לברוח בהתקוממות. אחרון השורדים ממבצע נועז זה, נלב"ע בעיר פטרבורג שברוסיה לפני כחודשיים.

התערוכה תפתח במהלך טקס הזיכרון לציון "יום השואה הבינלאומי" הנערך מדי שנה ב-27 בינואר למניינם, כפי שקבע האו"ם.

הנשיא ולדימיר פוטין הביע את רצונו להשתתף אף הוא בטקס והודיע למקים המוזיאון רבה של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר ש יגיע למוזיאון רק ביום שני – לאחר שהאירוע הרשמי נדחה משום שה-27 יוצא השנה בשבת.

התקשורת ברוסיה מדווחת בהרחבה על ביקורו הצפוי של הנשיא פוטין בטקס שנדחה לכבוד יום השבת – דיווח הגורם לקידוש שם שמים גדול.

יש לציין כי לא מדובר בביקורו הראשון של הנשיא פוטין במוזיאון היהודי הענק השוכן במרכז שכונת 'מארינה רושצ'ה', ובעבר הגיע בפתיחתו ובהבאת ספרי הקודש של 'ספריית שניאורסהן' הנמצאים כיום במחלקה מיוחדת במוזיאון.

הטקס יתקיים בהשתתפות הרב הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר, נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה הר' אלכסנדר ברדה, שגרירים מעשרות מדינות, ראשי קהילות וניצולי שואה המקבלים את תמיכה קבועה מהקהילה היהודית באמצעות מרכז החסד היהודי שערי צדק הסמוך למוזיאון.

בתמונה: פוטין מדליק נר נשמה לנרצחי השואה הי"ד בביקורו הקודם במוזיאון היהודי לצדו של רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.