מי אתה הרב אברהם יוסף? הפסקים נחשפים – הקרב מתחמם

הקרב על המעומד לרבנות הראשית  הספרדי בעיצומו, ובשעה שהיועץ המשפטי לממשלה בוחן למנוע מהרב שמואל אליהו להתמודד במירוץ המותח בשל דבריו כנגד השכרת דירות לערבים מסתבר שבממלכת יוסף, לא הכל מתנהל כשורה.

nrg מעריב חושף  אחר דבריו של המועמד הספרדי המוביל, הרב אברהם יוסף, שפסק בעבר: נגד שופטים, נשים וגויים, בצורה קיצונית אף יותר מהרב אליהו.

הרב אברהם יוסף  המעומד המוביל, מחזיק בדעות קיצוניות. בעבר פסק כי חל איסור למכור קרקעות לגויים ולהשכיר להם דירות..

 בפינת ההלכה בתוכנית הרדיו "קול חי", לפני שלוש שנים. התייחס הרב לסוגיית צירוף שופטים ובעלי תפקידים למניין. הרב יוסף טען: "כי בעלי תפקידים בכירים במערכת השלטון, או במערכת בתי המשפט, אינם יכולים להצטרף למניין תפילה. "אסור לתת להם ביטוי, אין לצרף אותם או לתת להם להגיד אמירות בבית הכנסת. חייבים להתעלם מקיומם והיו כאוויר בעלמא. גם אם  השופט  יודע להתפלל מצוין, גם אם הוא יודע לעשות את הדברים בצורה המוצלחת ביותר – מאותו רגע שהתמנה להיות שופט הוא פסל את עצמו מלהצטרף למניין – קל וחומר מלהיות שליח ציבור. אפילו אם הוא מבטיח שכל הפסקים שיוצאים תחת ידו הם על פי שולחן ערוך, הוא עדיין נקרא'מרים יד בתורת משה' ולא ראוי להצטרף לכל דבר שבקדושה". פסק הרב.

בעניין בחירתן של נשים לתפקידים ציבוריים הוא מביע את דעתו הנחרצת כי אסור לבחור נשים..

בשנת 2008 קיבל הרב יוסף מכתב לפני הבחירות לרשויות המקומיות.בו נשאל: "אני חובש כיפה סרוגה ואשתי הצביעה בבחירות המקומיות האחרונות לאישה, כדי שזו תכהן כראשת העיר הרצליה (יעל גרמן). אני מתלבט אם לתמוך בבחירות הקרובות באותה אישה, שהיא גם ראשת העיר הנוכחית. האם לתמוך בה, או לא? "

 הרב  השיב כי זו שאלה הלכתית שמתחלקת לשני חלקים: הראשון, האם מותר לאישה להיבחר לתפקיד ציבורי, והשני, האם תהיה תועלת לשמירת הדת במקום. "למיטב ידיעתי האישה בהרצליה אינה עומדת בשני קריטריונים".

"אישה צנועה שנמנעת מלהיפגש עם גברים אלא על פי ההיתר – עם בעלה, עם אדם מפורסם כשומר מצוות, עם דלת פתוחה וכדומה – יכולה להיבחר להנהגה והיו כאלה כעין דבורה אשת לפידות".

חשיפת מעריב מעמידה בספק את סוגיית מעומודתו של הרב אברהם יוסף, ויתכן כי כבר כמה גופים יעתרו ליועץ המשפטי למנוע ממנו להתמודד. כך שהסיכויים של הרב יצחק יוסף הולכים ומתגברים, מה גם שהרב יצחק הוא מקורב של הרב עמאר, ולפיכך הוא עשוי לשמש כמעומד פשרה.בין בני המשפחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.