מי אתה מיכאל עייש ? סיקור נרחב לדמות מס' 3 של ישי (וידאו)

מי אתה מיכאל עייש ? סיקור נרחב לדמותו

לא הרבה ידוע, אם בכלל, על הרב מיכאל עייש – מספר 3 ברשימת יחד העם איתנו, לפניכם גישושים ראשוניים וקווים לדמותו של האיש, שעלול לתפוס עמדה בכירה בפוליטיקה הישראל,

מיכאל עייש (50) עסקן צפתי, מקומי, רב פעלים, ממוצא מרוקאי, מנכ"ל מוסדות יתד התשובה בצפת כ- 20 שנה, איש חינוך ועשייה, נחשב יד ימינו של הגאון הרב רפאל כהן, ותלמידו של הרב מזוז.

את תחילת דרכו עשה בישיבות חרדיות. את פעילתו החינוכית התחיל בעיר צפת כשהייתה שקועה בתרדמה רוחנית, היה זה שהרב רפאל החליט על פתיחת מוסדות חינוך לציבור הדתי חרדי, מיכאל עייש מספר:  "לפני קרוב ל –26 שנים, זכיתי להיכנס  וללמוד במוסדות "יתד התשובה". כבר אז תהיתי מדוע נקראת הישיבה  מוסדות, בו בעת שאני רואה קומץ קטן של אברכים. היום אני מבין שהשם מוסדות, שיקף את חזונו של הרב רפאל כהן שליט"א שהלך והקים בביטחון, עולה של תורה ותשובה בצירוף ברכת גדולי הדור שליט"א".

אכן ב"ה, היום הכול יעידו כי המוסדות הצליחו לשם ולתהילה והם כוללים  במסגרת פעילותן מוסדות רבים. רשת גני הילדים, הכוללת כמאה ילדים, רשת מעונות יום רב תכליתי עם למעלה ממאה עשרים תינוקות, בית ספר "פרחי כהונה" המונה קרוב ל- 230 תלמידים. מסגרות לימוד מגוונות לאברכים ולבעלי בתים, כולל נץ, כוללי ערב ויום ששי משמשים מסגרת לעשרות תלמידים, כל זאת ועוד קרוב ל-50 אברכים אשר ממיתים את עצמם באוהלה של תורה ומאות נוספים שמשתמשים בשירותי המוסדות במשך כל השנה".

אם לשפוט אותו על פי פעלו הרי שניתן לקוות שידיו יהיו מלאות עשייה בעבודתו הפרלמנטרית בכנסת, "הוא איש חרוץ שיודע לעשות כל דבר באופן מושלם, ויעידו עליו כל המוסדות שהקים" מספר חבר קרוב. "אין לו ניסיון פוליטי אבל הוא אדם של מטרות, ואיש חינוך מובהק"

בתחשב בכך שכחצי מחברי הכנסת האחרונה זה להם הפעם הראשונה בכנסת, נראה שיש לעייש סיכוי להשתלב טוב בכנסת. עמדותיו הפוליטיות לא ידועות בשלב הזה, אבל ניתן לסמוך על אלי ישי, פטרונו הפוליטי שלא יכניס אדם לרשימתו, שדעתו תהיה מנוגדת לדעת של הרב מזוז (ימין – חרדי).

את ניצני המרד הפנים שסי ניתן היה לראות בבחירות האחרונות לרשות המקומית בצפת, כשתמך במעומד שנבחר – אילן שוחט בניגוד לדעתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי. גם אז ידע עייש לרכב על הסוס המנצח. החשבון היה פשוט, אילן שוחט שידע להבטיח תמיכה למוסדות התורה, קיבל את ברכת הדרך.

מנהל מוסד ידוע במרכז הארץ מספר: "בראש מעייניו של מיכאל עייש ניצבים מוסדות החינוך התורניים שיש לו אהבה גדולה אליהם, והוא בטח ידאג להם מהכנסת, זאת הפעם הראשונה שיש נציג אמיתי למנהלי המוסדות התורניים, אחד שהיה בשטח, הסתובב בין הילדים הרכים ומכיר את בעיותיהם מבפנים, יש לראשי המוסדות בעיות תקציביות גדולות, בעיות מול משרד החינוך ועוד, רק אדם שחווה אותם על בשרו, יידע לפתור אותם".

בראיון ראשון שנתן לרדיו "קול ברמה" אמר עייש:  "עניין אחוז החסימה מאחורינו, יש לנו סקרים שאנחנו עוברים בצורה ברורה. עניין החינוך בראש מעייני. אני איש חינוך וראש מוסדות. הרבנים הם אלו שעומדים בראשנו. אני סמוך על שולחנו של הרב מזוז הרבה שנים. אמר עייש והוסיף כי הוא שמח לשמוע שהשטח של ש"ס מתעורר "אנחנו פועלים לקהלים חדשים ואחרים. אם אלי ישי לא היה עושה את המהלך אנשים אחרים היו מקימים את המפלגה. בקרוב עתיד לצאת קול קורא עם רבנים חשובים חרדים שחתמו לנו להצביע למפלגה שלנו".

מבירורים שערכתי עולה שחלק מהרבנים החשובים שחתמו הם ראשי מוסדות גדולים מקומיים, שעייש עומד איתם בקשר רצוף, ואף פוגש בהם במסעותיהם הקשים בחו"ל לגייס כספים למען הישיבות הקורסים בנטל הכלכלי.  אלי ישי לא מוותר ויוצא במסע לגייס אליו את ראשי המוסדות, ורבני הקהילות.

אלי ישי בכנס מפלגת יחד בשירה וריקודים מציג את הרשימה = 26.1.15
[alooma ref="e029dac9c792bb473ac759c0a284d972.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בראשית דרכו בעולם התשובה הוא למד אצל הרב אלבז בישיבת אור החיים הכרתי אותו שם הוא בן אדם טוב ישר וצדיק

  דוד |
  הגב
 2. אני מכירה את ברב הנציגים של יחד אנשים ישרים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הוא ורבו הם אחלא בני אדם פשוט זהב 24 קארט
  אוףףףףףףף ברוך השם סוף סוף יש לנו המרוקאים סיבה להצביע יחד לאחר שלכלכו על המפלגה שהיא רק של תונשים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • איפה היראת שמים שלו ושל רבו עד עכשיו היו נאמנים למרן תמיד נתנו הוראה לבחור בשס עכשיו מה קרה הכסף והכיסא מדברים עכשיו תתבישו לכם מרן בוכה על אנשים כמוכם

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • ומה עם מה שמרן אמר על הרב אריה דרעי? דרעי השתלט מחדש על ש"ס. יחד העם איתנו היא ש"ס האמיתית! ש"ס תהפוך למפלגת אוסלו ב' מה שהרב מאזוז ואלי ישי לא יאפשרו!

    קובי |
    הגב