מי אתה רוזנר שתעז לומר- ר' חיים אמר??! / יצחק ברגר תוקף ומשיב לכסיל כאיוולתו

יצחק ברגר לא נרגע. הוא קרא את המאמר, של "הרב" צבי רוזנר, והדברים שנאמרו שם היו בשבילו ובשביל רבים אחרים, כגסות רוח וביזוי תלמידי חכמים. בשביל להוות תגובה הולמת לרוזנר, כתב את הטור הבא.

בתחילת השבוע הופיע מעל בימה זו, מאמרו של "הרב חיים רוזנר" (אופתע מאד אם מדובר ברב של ממש, או ניק שכולל תואר רבני). במאמרו הוא מעלה טיעון מוזר למדי: כל אלו שסומכים על הבטחתו המרגיעה של ר' חיים, ולפיה לא יפלו טילים בבני ברק – אל להם לסמוך עליה כל עוד אינם שומעים לכל הוראותיו של ר' חיים, ובעיקר: "הדבר היקר והקדוש ביותר בשבילו" – "תקפיד על פאות בחוץ ותגדל זקן".

לרגע חשבתי לדון לכף זכות: אולי הוא באמת חרד לכבודו של ר' חיים. אולי הוא באמת רוצה שאנשים יהיו מושלמים. שיוציאו פאות בחוץ ושיגדלו זקן. אולי באמת כואב לו שאנשים קצת צבועים. אך למקרא סגנון המאמר, ציפור קטנה לחשה לי, כי הכותב עצמו לא הולך עם פאות בחוץ… לא הייתי חושד בו בכך.

אז מה בדיוק הכוונה שלו? לקרר את האמבטיה? אולי הוא לא גר בבני ברק, וכואב לו שהבני ברקים רגועים בעוד בני ביתו לחוצים? מה לוחץ לו?

ימחל לי הכותב, אך משול הוא בעיניי לאדם דתי העובר עבירות בפרהסיה, וכשמטיחים בו "איך אתה עושה דבר כזה", הוא משיב בגאווה: "וכי אתם שומעים לרבנים? הרי ר' חיים דורש להקפיד על פאות בחוץ! זה הדבר הכי קדוש ויקר לו! אז אל תטיפו לי מוסר! קשטו עצמכם תחילה!"

מה עוד אתה עושה, מר רוזנר? מגרש חילונים שבאים להתפלל ביום כיפור? מזלזל במסורתיים שמקפידים על בשר בחלב אך לא על הכשר בד"ץ? מלגלג על נשים השומרות טהרת המשפחה בעוד אינן מקפידות על כיסוי ראש כהלכה?

ובכן, רוזנר יקר – כדאי שתדע: אכן כן, אנשים רבים לא מושלמים, אבל בתוך ליבם הם מכירים את האמת. והם שמחים מאד שגאון הדור, גדול הדור שידוע שמילותיו שקולות ומדודות ואינן שבות ריקם, הבטיח שהם יכולים להיות רגועים (והבטחתו כמובן לא ניתנה דווקא למגדלי הזקן אלא על העיר בני ברק).

וכן, הם לא מקיימים את כל הוראותיו של ר' חיים, כמו שהם לפעמים עוברים פה ושם על דברים שונים, שהם דשים בעקביהם. אחדים מהם – לא ייאמן – אפילו מחזיקים אייפון או אינטרנט פתוח, שלדעת ר' חיים עצמו הוא באיסור ייהרג ואל יעבור. ובכל זאת, מר רוזנר – הם שמחים להירגע בזכותו, ומותר להם.

כי ישראל אפ על פי שחטא ישראל הוא. ומדי פעם מנצנצת בו האמת.

והמאמר הצדקני שלך, גם אם אינו נגוע בביזוי תלמידי חכמים, עדיין יש בו קורטוב של גסות רוח.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קוקר
  המאמר הזה לא יכפר לכם על המאמר הקודם!!!![אא"כ תמחקו]

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מאמר יפה ואמיתי.
  אכן עוד אחד העושה מהטפל עיקר ומהעיקר טפל…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. כנראה שצריכם מלחמה למצוץ מתוך עומק של ליטוואק מחז"ל אע"פ שחטא ישראל הוא
  מעניין מאד אותו האיש מה אמר בתשמ"ט!?

  יענקל כופר |
  הגב
 4. ר'חיים לא התכוון לצדיקים אלא על העיר עצמה .הרי הנשים בבני ברק חובשות פיאה,אז הוא לא התכוון לגרים בבני ברק אלא לעיר שהיא בכללותה שומרת שבת.

  יפה יוסף |
  הגב
 5. ליטאים שכנזים תאכלו 1 השני בתאבון ובהצלחה לשני הצדדים

  המתעב כולכם |
  הגב