מי היא ש"ס החדשה? ש"ס אשר לא ידעה את מרן

תנועת ש"ס החדשה היא בעצם ש"ס אשר לא ידעה את מרן.

ש"ס החדשה היא מפלגה מרוסקת ומפולגת. ראש המפלגה וכל צוות יועציו וכתביו עמלים "יום ליום" כדי לנסות להעלים את מי שעד לפני מס' חודשים היה יו"ר המפלגה במשך כ- 13 שנה. מי שמרן זצוק"ל, מעל כל במה, עשרות ואולי מאות פעמים, היה מתבטא באהבתו וקורא לו "בכל ביתי נאמן הוא".

פחות משנה מאז שפניה של ש"ס השתנו, פחות משנה מאז חזר אריה דרעי לכסא היו"ר.

שס עברה טלטלה כבדה עם פטירתו של מרן, כשלאחריה – מה שלא היה צפוי כלל – כישלונות חרוצים בבחירות המונציפאליות, והפסדים בערי מפתח.

הפיכת אזכרת השבעה של מרן לכנס בחירות פוליטי, והכנסת הרב דוד יוסף חברו של אריה למועצת החכמים בטענה שזוהי צוואתו של מרן זצוק"ל, עשתה רעש גדול והתוצאה הישירה הייתה שבאזכרת השלושים של מרן הגיעו אלפים בודדים.

הציבור התאכזב מהשימוש הציני במרן ובזכרו למטרות פוליטיות בצורה שקופה כל כך.

לא חלפו חודשים ספורים ו"בישראל היום" קראו כולם את דרמת זיוף הצוואה, ביום שאחרי פטירתו של מרן, בעוד העם כולו שקוע בהלם ואבל עמוק, היה איש אחד שחשב על משהו אחר לגמרי: כיצד לסדר לחבר נעוריו ג'וב שגם יתן לו ביטחון בראשות התנועה. אז ממציאים צוואה, ומנסים להחתים את ילדי הרב. כשזה לא הלך בבמה – מול למעלה ממאה אלף איש שעומדים ושומעים בכאב ובשקיקה דברי הספד על מרן זצוק"ל – מה עושים? מצמידים את חכם שלום שליט"א לפינה וכופים עליו להטיל את הפצצה, "שמעתי שרצונו של מרן שבנו רבי דוד יהיה חבר במועצת", כאשר לאור הדברים שידועים כיום, די ברור שזה כלל לא היה רצונו של הרב.

מאז ועד היום ש"ס כמפלגה חברתית, דתית חרדית לא פעלה כהוא זה למען מאות אלפי בוחריה. מה שכן נעשה זה סידור בני משפחת דרעי במשרות, ופיטורים של עובדים ותיקים ובעלי משפחות. הרי כבר זעקנו "דואגים לאלה שאין להם" אבל יותר מכל עסוקים שם בהנהלה איך למחוק 14 שנות עשיה למען כלל ישראל.

כל זה ממשיך במצב שבו עובדי הרשת לא קיבלו מס' חודשים משכורות. במקום לקום ולפעול, להוציא את כל 180 ילדי תלמודי התורה להפגנה מול הכנסת, להיות אופוזיציה לוחמת ולעמוד בגבורה מול שרי הממשלה, בחרו בהנהלת ש"ס להוריד את הראש ולבוא כעניים בפתח להנהלת משרד החינוך ולומר, די, הפסדנו. תנו כסף וקחו את כל 30 שנות קיום הרשת ותעשו בהם כרצונכם.

רוצים לסגור תלמודי תורה? תסגרו. רוצים שילמדו מעורב בנים ובנות? בסדר. מה מרן בשמים עושה עכשיו? מה הוא יאמר ואיך ימליץ טוב עלינו? כולנו זוכרים את הימים הקשים לפני 14 שנה אז ש"ס הייתה בקריסה כלכלית והרשת עמדה על סף סגירה, מרן לא הרים ידיים! מרן סגר את ספריו ויצא למלחמה על עתיד עם ישראל.

ואני הקטן שואל: במה נמדד מנהיג אם לא במצבים כאלו? ועל מה ולמה יו"ר מפלגה צריך למלא את ירושלים במודעות רחוב שהוא היו"ר? איפה אנחנו נמצאים ולאן אנו רוצים להגיע?
ללא ספק: לעם נמאס. העם רוצה שינוי, העם רוצה הנהגה אמיתית שנלחמת למענו ועומדת על עקרונות ציבור בוחריה.

ללא ספק שהדרך שש"ס נמצאת בה היום היא הדרך הבטוחה למחיקתה של ש"ס מהמפה הפוליטית.

הכותב יהודה אוחנה , תלמיד מובהק של מרן ופעיל למעלה מ -20 שנה במפלגת ש"ס.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יישר כח.

    ביטת את דעת העם שבז לדרעי ולחברו דוד יוסף, התוצאות בבחירות.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב