מי היה מאמין! בטקס אמירת קדיש וקל מלא רחמים כהלכה היהודית הורד ארונה של שולמית אלוני לקבר ע"י חרדים – תיעוד

שולמית אלוני נקברה היום (א) בבית העלמין בכפר שמריהו, אלוני שכיהנה כחברת הכנסת ושרה לשעבר, זכתה למאות מוקיריה, ביניהם נבחרי ציבור רבים, שהגיעו לחלוק לה כבוד אחרון.

אלוני, היא אחת הדמויות הבולטות והמזוהות ביותר עם השמאל הישראלי, כלת פרס ישראל וחברה בכנסת ישראל במשך עשרים 28 שנים, שימשה בין היתר בתפקיד שרת החינוך והתרבות ושרת התקשורת והמדע. היא הלכה לעולמה ביום שישי בביתה בגיל 85. בשנת 2000 זכתה שולמית אלוני בפרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

הנשיא פרס ספד לאלוני: "לשולמית היה צירוף נדיר של אינטלקט חד, עוצמה אישית, דעה משל עצמה וכל זה יחד עם רגישות חברתית מרתקת, היא משכה אחריה ממיטב הנוער והדפה מליבה דעות קדומות. היא הייתה אישיות שהשאירה חותם בפינות שונות במפת הארץ ובדפים שונים של העגלה היהודית והישראלית, כלוחמת למען הגנת ישראל בפלמ"ח ובהגנה, כחברת כנסת וכשרה בממשלות ישראל- לכל שפנתה היא הלכה בקומה זקופה, בנפש חפצה וללא כניעה וללא ייאוש". אמר פרס.

המעניין מכל הוא, כי טקס האשכבה והורדת ארונה לקבורה נוהל על פי כל כללי ההלכה היהודית באמירת קדיש ודברי הספד  כאשר בניה אומרים אחריה קדיש והחזן אלי ואלס נשא את קולו בתפילת 'קל מלא רחמים', ובסיומו על ידי חרדים שהורידו את הארון אלי קבר.

צפו בוידאו וגלריה
צילום: פלאש 90

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

SHULAMIT ALONI

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלוני , זכר צדקת לברכה ושם רשעית ירקב , היתה חברה בפרלמנט המכונה "כנסת" . אין קשר בין נוסד זנ ל"כנסת ישראל" – נשמת עם ישראל. וחשובה לענייננו הידיעה הבאה:
    http://www.news1.co.il/Archive/001-D-167871-00.html?tag=08-13-25 15.7.2008
    שולמית אלוני מבקשת מבית המשפט המחוזי בירושלים לוותר על יהדותה

    גדעון ארליך |
    הגב