מי הם תשעת הח"כים שלכם לכנסת? גפני וליצמן מובילים (וידאו)

אוהדי 'יהדות התורה' בדקו: "מי תשעת הח"כים שלכם לכנסת הבאה"? גפני וליצמן מובילים. אשר ופינדרוס מפתיעים. ויין וגרוסמן בתחתית הרשימה. 'יהדות התורה': "הסקר יוזמה פרטית ואינו מייצג את המפלגה". וידאו

מי שהציץ בימים האחרונים ברשת האינטרנט יכל למצוא אתר חדש בשם "יהדות התורה", שהולך בדרכן של יתר המפלגות ומפיץ תעמולת בחירות לכנסת. אפשר ללמוד בו על מטרות המפלגה ותולדותיה, לצפות בתצלומי המועמדים לכנסת,ולצפות במודעות בחירות.

צפו: חברי יהדות התורה דנים על מצוקת הדיור:

[alooma ref="528ccfaa3366c7aab45a837f4ac91618.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

האתר שנושא את השם 'יהדות התורה' באופן רשמי, אינו של יהדות התורה, עד כה לא ברור מי מפעיל אותו. אך על פי הכתובת את האתר מפעילה דמות אנונימית מהעיר אלעד.

יוזמה מעניינת פתוחה לקהל הרחב הועלת מע"ג האתר, שם מבקשים מהצופה לבחור תשעה אנשים אותם היו רוצים כנציגים בכנסת הבאה מטעם 'יהדות התורה' זאת מתוך רשימה של שלושים נציגים המשקפים את מכלול האוכלוסייה החרדית, התוצאות מלמדות על הלך הרוח, אך אי אפשר ללמוד מזה בפועל מאחר והציבור החרדי אינו נמדד בסקרי אינטרנט.

התוצאות שעולות מהמשאל, חלקם מפתיעות וחלקם צפויות: גפני וליצמן אלו הנציגים המובילים במדד הפופולאריות ומקבלים את אותה כמות הקולות. אחריהם, יעקב אשר מפתיע ברמת ההצבעות, ואחריו במרחק ניכר מפתיע זליג אורלנסקי עם כמות הצבעה מכובדת.

פינדרוס נמצא לא הרחק מזליג אורלנסקי, דמותו של יוסי דייטש נעלמה ממפת המועמדים למרות האהדה לה הוא זוכה בירושלים, אחריו נמצא אורי מקלב שברמת האהדה משתווה לפינדרוס. ישראל פרוש מפתיע גם עם נתונים טובים, המועמדים שקשורים ישירות או בעקיפין לעיר אלעד זוכים לפופולאריות מרבית מעל חבריהם בסקר מה שמלמד אולי על יוזם הסקר האלעדי.

כמה לא מפתיע, בתחתית הרשימה נמצאים נתי גרוסמן ושעיה ויין. לא ברור מי עומד מאחורי הפרויקט, אך מפעילי האתר מבהירים כי האתר אינו קשור ליהדות התורה או מי מטעמה.

בבחירות 2006 החליטו לעלות ב'יהדות התורה' אתר אינטרנט ובו היו מסרים שכוונו בעיקר לציבור החילוני. באתר היה ניתן לצפות במטרותיה של המפלגה ברשימת המועמדים ובעיקר בסרט של מספר דקות בו לא היה אפשר לראות את חברי הכנסת ליצמן, רביץ וגפני. במקומם הופיעו שורה של אזרחים מסורתיים שמסבירים לציבור עם חשיבות השבת, אגודות החסד והחינוך היהודי.

כיום, למרות נתוני הצפייה הגבוהים מתוך המגזר החרדי באתרי האינטרנט לא נראה כי גדו"י יתנו יד לתת לגיטימציה רשמית לאינטרנט על ידי פתיחת אתר רשמי למפלגה.

לכידה 22

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.