מי המדליף? שלושה שרים סירבו לאשר בדיקה בפוליגרף

"חייבים לשים סוף להדלפות", טוענים השרים חברי הקבינט על רקע הדלפת העימות בין בנט לרמטכ"ל. בנט הציע: בדיקת פוליגרף לחברי הקבינט, אלא שבדיקה של "ידיעות אחרונות" העלתה כי שלושה שרים לא אישרו כי ישתתפו בבדיקה כזו

סוגיית ההדלפות מהקבינט מסעירה את השרים חברי הקבינט. חשיפת הוויכוח שפרץ בקבינט בתחילת השבוע בין הרמטכ"ל ליו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט בנוגע לעפיפוני הטרור, הביאו שרים בכירים לדרוש בדיקות פוליגרף לחברי הקבינט. אלא שבמשאל מיוחד שערך "ידיעות אחרונות" התברר כי שלושה שרים מסרבים לעבור את הבדיקה.

שר החינוך בנט, שדרש מראש הממשלה לחייב את חברי הקבינט לעבור פוליגרף, התנדב להיות הראשון. "ההדלפות מהקבינט הן חרפה. כך לא ניתן לעבוד", אמר. גם שרת המשפטים איילת שקד הביעה תמיכה תוך הסתייגות: "אם כולם יעברו פוליגרף, מובן שאסכים".

כמוהם, שר הביטחון ליברמן, שר האוצר כחלון ושר הפנים דרעי הביעו תמיכה. "אני תומך בכל מהלך שימנע הדלפות, ירתיע ויעניש את מי שצריך", אמר כחלון. גם רוב חברי הקבינט מהליכוד תמכו: שר התשתיות יובל שטייניץ והשר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי (שמשתתף כמשקיף) מוכנים לעבור בדיקה בעוד שהשר לביטחון פנים גלעד ארדן התנה זאת בכך “שכל מי שנוכח קבוע בישיבות הקבינט יעשה זאת כולל הדרג המקצועי".

מנגד עמד לבדו חברם למפלגה, שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ, שהתנגד. "השר כ"ץ, בדיוק כמו היועץ המשפטי לממשלה והגורמים הנוספים, הביע את התנגדותו באופן עקרוני וקבוע לבדיקת שרים בפוליגרף, מאחר והוא סבור שהדבר לא ראוי ובעייתי", מסרו גורמים בסביבת השר.

דובריו של נתניהו לא השיבו לפניות בנושא האם אכן יסכים להחיל מדיניות פוליגרף בקבינט. גם השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, סירב לאשר אם יסכים לכך ומסר: "זה פשוט בושה מה שקורה עם הדלפות מהקבינט, ואת דעתי בנושא השמעתי שם".

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כמה שנאה לדרעי

    איזה אובססיה לדרעי שמי שלא יקרה את הכתבה יחשוב שזה הוא כמה שנאה ממש שנאת עם הארץ לתלמיד חכם

    חיים |
    הגב