מי הציע הלוואת ענק לגדול הזמר החסידי? • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של אתר "אקטואליק": מעצבת הבגדים החרדית בראיון לתקשורת הערבית, בוגר "חברון גאולה" אמר 'כן' למנחת האח הגדול, וליפא שמלעצר מצטלם עם הזמרת החסידית

לקול צלילי משנכנס אדר ונקישות הת"תניקים על הדלתות, בקליינע כותב לכם את החדשות החמות שהיו השבוע. ולכם המתדפקים: אין כלום – כי לא נשאר כלום.

הטלוויזיה הערבית מסקרת את האופנה החרדית הצנועה: צוות צילום של רשת המשדרת בערב הסעודית וכווית, הגיע לישוב החב"די כפר חב"ד בכדי לראיין את מעצבת הבגדים החרדית שיראל אברהמי. הכתבה המפרגנת שודרה וזכתה לעשרות אלפי צפיות.

חילי סורוצקין, בוגר ישיבת חברון גאולה ז"ל, בן למשפחה החרדית הידועה ומבעלי חנות החליפות "האטבוקס" בירושלים, יינשא בקרוב למנחת תכנית האח הגדול קורין גדעון, לאחר שזה הציעה נישואין במהלך חופשה השבוע באמסטרדם. דבר היכרותו עם מנחת הגדול נחשף לראשונה בבקליינע אשתקד. ההורים החרדים, מברכים (כנראה) על השידוך.

סורוצקין בגרמניה

 

אלכס קמחי, צלם ידיעות אחרונות, נחשב לאחד האלופים בתפיסת זווית צילום טובות. אמש העלה קמחי לחשבון האינסטגרם שלו, תמונה בה נראית אשת היועמ"ש אביחי מנדלבליט מניחה את ידו על הפה של בעלה היועמ"ש. נקווה רק שהיא לא נשלחה בשליחות נתניהו "לסתום לו את הפה"…

אשת היועץ. צילום: אלכס קמחי

 

מוזיקה: איפה בילה ענק הזמר מרדכי בן דוד בליל שישי האחרון? ל'בקליינע' נודע שגדול הזמר החסידי הופיע בלא פחות מאשר …מסיבת יום הולדת שערכו משפחת גביר ידועה לסב הישיש באולם בית כנסת בפאתי פתח תקווה.

צפו בבן דוד משורר במסיבה:

ובאותו אירוע, אחד האורחים שלגם כמה כוסות יותר מידי מהוויסקי המשובח שנשפך על השולחנות (500$ לבקבוק עפ"י יודעי דבר), הגדיל לעשות והציע הלוואה לבן דוד שלאחרונה "מחלטר" באירועים קטנים למימון הוצאות הדירה המתוקשרת בפרויקט תנובה בירושלים.

צפו בוידאו המשעשע, כשהאורח – כנראה – שתה יותר מידי:

עוד מבן דוד השבוע: מעריציו המושבעים הופתעו לשמוע כי גדול הזמר הופיע השבוע בים המלח בכנס מנהלי תרבות תורנית מרחבי הארץ. מדובר בכנס שנתי בו מציגים רבנים/מרצים ואמנים לפני הקהל, שמורכב מהמחליטים על תקציבי התרבות בעיריות השונות, בתקווה שזה יקנה מהם את המופע עבורם. לרוב מדובר בהופעות של אמנים מתחילים ופחות מוכרים, ולכן המנהלים שפשפו עיניים כשראו מולם את גדול הזמר בן דוד מציע את הופעתו לקנייה לפני אנשי התרבות, כשהוא – כנראה – מייחל להיכנס לערי הסרוגים, למרות שאינו מופיע במעורב. אז האם נראה אותו מופיע בקרוב באפרת, במצפה יריחו ובגבעת שמואל בהפרדה מלאה? ימים יגידו האם הופעתו הערב – צלחה. בערב הזה, אגב, הוא הופיע, שלא כהרגלו עם 'המנגנים', אלא עם אלי לאופר.

והנה הוא כאן עם המפיק יוחאי כפיר, שאחראי על המופע שלו השבוע בכנס

 

ואחרון מבן דוד (ואל תשכחו את חשיפת 'בקליינע' משבוע שעבר על המופע המשותף לבן דוד ואברהם פריד בו' ניסן בחולון. יש למה לצפות): אותו MBD נצפה בליל שישי עושה 'טועמיה' במעדניית ליבער'ס בשכונת ויז'ניץ בבני ברק.

ובגלל שהרחבנו על בן דוד, הנה המפיק הותיק של אברהם פריד, אלי יזרלביץ, שנצפה השבוע בהליכה מהירה בבני ברק, כנראה בדרך לסגור עוד מופע:

הזמר ליפא שמעלצר, הצטלם השבוע עם הזמרת החסידית ריקי רוז, כוכבת הקרוזים מניו יורק, ואשתו של כוכב קומזיצים ניו יורקי חסידי מוכר.

הזמר יעקב שוואקי, נצפה השבוע יחד עם בנו והזמר מרדכי שפירו, בחתונת בתו של המלחין והמוזיקאי איצי וולדנר בלייקווד.

 

אפרופו שוואקי: השבוע דווח כי הוא יחליף בהופעת ענק בלוס אנג'לס את הזמר שלומי שבת שהוזמן להופיע לצד החזן איצ'ה מאייר הלפגוט ואברהם פריד אך מאושפז בימים אלה. המפיק, אם תהיתם, הוא לא אחר מאשר יוחי בריסקמן, המפיק לשעבר של שוואקי.

ואילו אמן הרגש החסידי מוטי שטיינמץ, תועד ב'דיוטי פרי' בן גוריון כשהוא בדרכו למקסיקו – לרגל ועידה גדולה עם רכניץ וחברים שתערך במדינת הקרטלים ומופע משותף עם אברהם פריד.

איש החסד חונא דייטש, המריא לז'יטומיר לרגל חתונה לחבר שהתחתן עם כלה יתומה. חונא, שלקח חסות על החתונה וסייע בהוצאות הרבות, נצפה כשהוא מכין את החופה שנערכה תחת שלג כבד בצפון מערב אוקראינה.

לא הרחק משם, בקייב בירת אוקראינה, יצא יענקי ביכלר יחד עם צוות משרד הפרסום גל אורן להתקרר ולהתרענן עקב המטלות הרבות. כאן בתמונה הוא עם בעלי המשרד, אורן אלימלך:

עורך 'בחדרי', מני גירא-שוורץ ורעייתו רבקה שוורץ, החליטו לנטוש למספר ימים את ישראל לטובת ארה"ב, לחתונה בשכונה החב"דית קראון הייטס.

שני אנשים שנוספים שנצפו ברחובות ברוקלין, הם: היח"צן שרגא ניימן ויו"ר סניף איחוד הצלה בני ברק אפי פלדמן.

כתב הברנז'ה איציק מן, נצפה השבוע בצילום כתבה לערוץ i24 במסעדת מוטיס ומאפיית ויז'ניץ על אוכל יהודי ב׳ליל שישי'.

איש העסקים רמי לוי ורעייתו הגיעו אתמול, שישי, למסיבת סידור לנכדם החרדי בבית הספר אהבת ישראל רפפורט ברמות ירושלים. הורי הנכד שוהים בחו"ל בימים אלה, והסבא והסבתא המסורים באו למלא את מקומם

עיתונאים רבים השתתפו השבוע בכנס ירושלים של עיתון בשבע. העיתונאי החרדי ידידיה מאיר, הנחה השבוע, בציציות מתנפנפות בחוץ, את כנס 'בשבע' בכישרון רב, אך לצד זאת היו כמה רגעים שהמשתתפים רשמו לפניהם, בכיכוב המנחה: ראשית, כשהזמין ביום הראשון את נשיא המדינה רובי ריבלין, רגע שהיה אמור להיות קצת מביך בשל דעותיו של מאיר על ריבלין, הוא הזמין אותו אמנם בכבוד הראוי, אבל כשירד הזכיר לקהל שהוא נשיא שבלשון המעטה "לא אהוב עליו" במיוחד. המשתתפים הוותיקים זכרו את אינספור הטורים שהקדיש ידידיה נגד ריבלין ב'בשבע' וגיחכו. למחרת, הזמין ידידיה לנאום את אבי גבאי, יו"ר העבודה. גבאי הגיע לנאום – עם פרומטר שהביא עוזרו החרדי, איציק אלרוב (הזכור ממחאת הקוטג'), כאילו הוא מינימום נשיא ארצות הברית, ואז החל בנאום תקף נגד רבני הציונות הדתית. ידידיה, שעלה מיד אחריו להמשך ההנחייה, אמר בציניות: "תודה רבה לך, מר גבאי, על החינוך של רבני הציונות הדתית".
הרגע המשעשע החותם בכיכובו של ידידיה מאיר, היה כשהזמין באותו ערב את רעייתו, סיון רהב מאיר, לשיעור שמסרה בכנס. הוא הזמין אותה במילים הבאות: טוב, אולי זה לא הכי אתי שאני אזמין את אשתי, אבל אם כבר הזמנתי אתמול את ריבלין…

והנה ידידיה מאיר בפוזה מוזרה לחלוטין בכנס, עם בלונים

דב אייכלר, כתב החרדים של 'אקטואליק' עד ממש לאחרונה, הגיע לכנס לערוך את התכנית של גרוזמן וביתאן ששודרה משם ותפס לסלפי את ידידיה מאיר ויוסי אליטוב.

וכאן, קובי סלע, היח"צן של הכנס (שבחר משום מה לא להשקיע מי יודע מה בשיווק הכנס לחרדים), משתתף בתכנית הרדיו האמורה, ברשת מורשת.

ובאותו כנס, שדרן 'קול חי' אבי מימרן הנחה פאנל בכנס, בו נטל חלק המנכ"ל המתחרה מ"קול ברמה", אריאל דרעי.

ובמכון מור התיישבו יחד עם המנכ"ל המוזכר עורכי האקטואליה, בין גברא לגברא, לדון על תיק המתנות.

אפרופו תיק 1000: מוטי בבצ'יק לא יכול היה לפספס השבוע את נאומו של ראה"מ, ופשוט בהה בפלזמה כאילו אין מחר.

איש המכירות של 'קול ברמה', רונן בוסתן, שעל משחקי הקינדר שלו באמצע השיעורים קראתם במדור זה, קיבל השבוע בשעה טובה תעודת גמר מ"הבצפר", הישר מידיו של איתן דובקין.

ולא רק הוא: בין מקבלי התעודות נצפו יחיאל אברהם איש היח"צ ודובר ש"ס ירושלים, זאבי שוומנפלד הבן של… אהרון גרטניהוז מעיתון המייל 'שחרית', הצעיר המוכשר מנחם פרידמן ועוד עשרה פרסומאים מוכשרים

אריה ארליך ויוסי אליטוב מצטרפים לרשת ב' ויגישו תכנית במוצ"ש. נקווה שלא ימחזרו, ושתכניתם לא תרד במהירות בה ירדה מ'קול חי'.

ובצד השני: הצלם עזרא טרבלסי תיעד את כוכבי "בזהות בדויה", הכתב הנועז צבי יחזקאלי והבמאי אוהד גל עוז, לרגל כתבה נרחבת ב'בקהילה'. חדי העין שמו לב שהעורכים פספסו את שמו של הבמאי בשער המגזין, ובמקום "אוהד גל עוז" הם עשו לו שינוי השם, והוא כונה בשער "אוהד גל".

השחקן החרדי עדיאל ברזל, ששיחק בעונה הראשונה של 'כיפת ברזל' ומשתתף בימים אלה בצילומים לסדרה המסקרנת של 'הוט' מיוצרי 'שטיסל' שתספר על "המדינה החרדית" האוטונומית, נצפה בתחילת השבוע בתפילת שחרית מלאת כוונה בבית הכנסת לווקע וולוורוז' בבני ברק.

דובר לשכת הרה"ר הגר"ד לאו, פנחס טננבאום, עוזב את תפקידו בסוף החודש לטובת לשכת היועץ המשפטי לממשלה במשרד המשפטים.

העיתונאית סיון רהב מאיר חשפה השבוע: היא ובעלה, ידידיה מאיר, עמלים בשנה האחרונה על כתיבת ספר על דמותו של הגר"י אדלשטיין זצ"ל, רבה של רמת השרון, שהיארצייט הראשון שלו חל השבוע.

הכתבים לענייני חרדים התאספו בדיוק לפני שבוע – מוצ"ש שעבר, בבית של איציק סודרי וטעמו ממבחר עשיר של דגים שהציג להם הבעל הבית שמרבה "לגרות" את הגולשים בטוויטר בדגים מתובלים עסיסיים מעשה ידיו. רק חצי מהפאות של שרקי נכנס לתמונה.

ח"כ יעקב אשר נצפה אתמול "כאחד האדם" רוכש באושר עד.

באותה שעה, מנחם קולדצקי מ'אקטואליק' "תפר" עסקת סיגרים חדשה עם ראה"מ בקניון מודיעין ועל הדרך הצטייד בספרו של בן כספית.

חבר  עיריית מודיעין עלית ואיש הקשר של "כללית" למגזר החרדי, אברהם וייס, ממשיך לשרת את הציבור במודיעין עילית.

עורך "משפחה" אליעזר שולמן בירמץ את בנו השבוע בשעה טובה. שולמן הצליח לשנע עד לכפר חב"ד את צמרת "דגל התורה" שבאו לשמוח בשמחתו. כן הגיעו עורכי וכתבי משפחה שבאו לאחל לעורך הוותיק ברכת מזל טוב. שליחת בקליינע מעזרת הנשים תיעדה מבין תריסי המחיצות את המראות בעזרת הגברים.

זמרים, אישי ציבור ועוד השתתפו השבוע בשמחת בר מצווה לבנו של שלום אשוואל אחיו של חיים ישראל, והאמרגן שלו.

כל התעשייה הבני ברקית השתתפה השבוע בשמחת הברית לבעלי 'אוטו בני ברק' שלומי מרציאנו (מרסי). נצפו: ינון פלח, צביקה כהן, שוקי סלומון – כוכב מדור ה"סטורי" ב'אקטואליק', וחברים. ויקרא שמו בישראל: אריאל ידידיה.

המועמד לראשות העיר צפת, אליעזר לזר, נצפה בחתונת בתו של ראש הקהל דקהילת צאנז בצפת הרב ברוך קליין יחד עם הגה"צ רבי אלעזר קניג שליט"א מרא דאתרא דקהילת ברסלב בצפת ובנו העסקן הדגול הרב חיים שלום קניג, יו"ר קהילת ברסלב בצפת.

בחתונת בן הרב יצחק בן יאיר, מרבני העיר צפת השבוע, השתתפו צמרת העיר צפת: הרב דב קפלן רב העיר העתיקה, המועמד לראשות העיר אליעזר לזר, ראש העיר אילן שוחט, יו"ר ש"ס רונן גונן, יו"ר קהילת ברסלב חיים שלום קניג, סגן ראש העיר נהוראי לחיאני, חבר מועצת העיר משה אוחיון וחבר מועצת העיר נחמן גלבך.

שבוע טוב!

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? מפגש מעניין בין רבנים? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם יתקבלו בשמחה במייל של המדור, סודיות מובטחת: nbjovsr88@gmail.com

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חרדים עלק

    אומרים ש20 אחוז מהחרדים חיים חיים כפולים. כנראה התבלבלו 20 אחוז הם באמת חרדים כל השאר משתמטים צבועים

    שימי |
    הגב