מי יתפוס את המקום השמיני ב'דגל התורה'? הח"כים אצל הגראי"ל

הקרב על המקום השמיני ב'דגל התורה': חברי הכנסת נכנסו להתייעצות במעונו של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן ופרסו בפניו את בורסת השמות המועמדת לתפקיד. גורם ב'דגל': "שורה של הכרעות עומדת בפני מועצת גדולי התורה".

הקרב על המקום השמיני ב'דגל התורה': חברי הכנסת נכנסו להתייעצות במעונו של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן ופרסו בפניו את בורסת השמות המועמדת לתפקיד. גורם ב'דגל': "שורה של הכרעות עומדת בפני מועצת גדולי התורה".

חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר נפגשו אחר הצהריים להתייעצות ארוכה במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן להתייעצות ראשונה לקראת הבחירות הקרובות כאשר במרכזה של הפגישה שאלת המקום השמיני ב'דגל התורה'.

האווירה בימים אלו בין הצדדים ב'יהדות התורה'  היא  מצוינת, והתקווה היא כי גם חלוקת המקומות וגם חלוקת התפקידים יישמרו כפי שהיו.

גפני עם מקלב צילום שלומי כהן

ההתלבטות היחידה מתייחסת, לכאורה, למיקומו של המקום התשיעי ברשימה באם ייכנס. לפי ההסכם, נציג "אגודת ישראל" הוא הראשון ברשימה, נציג "דגל" שני, נציג ה"אגודה" שלישי, וכך הלאה. בינתיים נקבע, כי המקום השמיני יינתן בוודאות ל'דגל התורה'.

ב'יהדות התורה' שידעו זמנים מפולגים יותר מעדיפים להשאיר מצב קיים הן ברשימה לכנסת והן בתפקידים שתקבל הסיעה ביום שאחרי. הסיעה תקבע באופן סופי  את רשימת המועמדים שלה, כנהוג מקדמא דנא, רק סמוך למועד הגשת הרשימות. שלושת המקומות המוקצים לדגל התורה יתפסו על ידי:משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר כאשר על הרביעי (השמיני ברשימה המשותפת) אין מחלוקת,וסביר כי נציג 'דגל התורה' יתפוס את המקום המובטח ברוב הסקרים.

ב'דגל התורה' אין חילוקי דעות אך קיימת דרישה מכיוון השטח להציב במקום השמיני דווקא אדם מהשורה הצעירה של התנועה, בין השמות הצעירים שהועלו היו אליעזר ראוכברגר, משה מונטג, מנחם שפירא ועו"ד משה מורגנשטרן. אישים נוספים המועמדים לתפקיד הם יו"ר 'לב לאחים' הרב אליעזר סורוצקין, סגן ומ"מ ר"ע בני ברק הרב אברהם רובינשטיין וראש מועצת רכסים הרב איצ'ה רייך.

סביר להניח נכון לעכשיו כי ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן המוצב במקום השמיני לא יתמנה לתפקיד הנכסף בשל פעילותו הברוכה במודיעין עילית והרצון להשאירו בזירה המוניציפאלית.

גורם ב'דגל התורה' שוחח עם 'קוקר' ואמר כי 'דגל התורה' צפויה לגבש בשבועות הקרובים את רשימתה לכנסת,  וייתכן כי תכנס את מועצת גדולי התורה שלה להכרעות נוספות מלבד שאלת המקום השמיני בתנועה.

בעוד שלגבי שלושת המקומות הראשונים השמות ידועים – משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר – הרי שלגבי זהותו של הדמות שתוצב במקום הרביעי בדגל התורה עדיין רווחות ההערכות השונות, כשההערכה היא שאדם מהשורה הצעירה של 'דגל התורה' יתפוס את המקום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.