"מי כעמך ישראל" / ארל'ה יקטר

ברגעים קשים, עם ישראל מתגלה בתפארתו וביופיו. ארל'ה יקטר, בטור זיכרון לחבר שעזב לעולם שכולו טוב ועל החברים הטובים שהיו עימו לאורך כל הדרך:

בשעה זאת,יוצא מסע ההלוויה של האברך ר' אהרן ברלינר ז"ל, מבית הוריו, בדרכו לבית העלמין בקרית שאול. יהי זכרו ברוך.

חבל על דאבדין ולא משתכחין, וכל כך קשה, לכתוב על חבר בלשון עבר, ובפרט על חבר קרוב ובעל חסד גדול כל כך. כי אהרן לא היה- אחד ממייסדי בית החסידים, אהרן היה המייסד, הדואג, האכפתי, איש התחזוקה,שדאג לניקיון, האיש שדאג לכול.

כן. אהרן היה דואג שבכל לילה, כאשר יוצאים מבית החסידים, שיהיו מים חמים למתפללים שבאים בבוקר. דאג לבדוק ששעון המזגן ידלוק חצי שעה, עוד קודם שראשון המתפללים יגיע. אהרן דאג שלא תחסר שתייה קרה וחמה בכל שעות היום.
אהרן דאג לכול!!

כאשר נודע לחברים בשטיבל, על דבר מחלתו הקשה של אהרן, יכלו להבין מהי מסירות נפש של יהודי ליהודי, את הערבות ההדדית שקיימת בבני ישראל.

עוד לפני הטיפול הראשון שבו היה צריך להתאשפז בבית החולים, ערכו מתפללי בית המדרש, לאהרן, מסיבת הפתעה. חבר נסע עימו לכותל המערבי ושם פגש את החברים שהגיעו להתפלל יחד לרפואתו. משם המשיכו לשיעור 'אור החיים' עם אחד הרבנים וכיבוד כיד המלך, לסיום, הודה אהרן, במילים נרגשות ואמר כי זה נותן לו כוח להמשיך ולהילחם. כך ובמשך שנה שלימה, הגיעו בכל ליל שישי החברים, כדי לשבת עם אהרן,לשוחח עימו וללמוד. וכך גם בכל ערב שבת.

במשך כל השנה, כשאהרן היה צריך לנסוע, הגיעו החברים מהשטיבל, ולקחו אותו בכל שעות היום והלילה. וכך גם כשאחד מבני המשפחה, רצה להגיע ולבקר את אהרן, חברי השטיבל באו ולקחו. תחושת המשפחתיות בין החברים הייתה כל כך גדולה, שכשאחד מחברי השטיבל נסע לשבת או לחג לרבי, היה בא לאהרן לאחל ולהגיד גיט שבעס/מועד.

בשבועות האחרונים, בהם היה מאושפז, אהרן, בבית החולים, במשך רב שעות היממה, ראו שם עשרות חברים שהגיעו לבקרו.

תחושת האחדות והערבות הזאת שבעם ישראל, מחממת את הלב, בצער ובשבר הגדול כל כך. במשך שנה שלימה, לא יום ולא שבוע, לא חודש ולא חודשיים- שנה שלימה, שבה היו כל חברי השטיבל, מעודכנים מה נעשה עם ר' אהרן. מתי נכנס לטיפול, מתי יוצא,מתי מרגיש טוב ואפשר לבקרו, ומתי לא כדאי להתקשר. האם בשבת הוא בבית או בבית החולים. ואם בבית החולים הוא בשבת, מי הם שיילכו בערב שבת לבקר, ומי בסעודה שלישית.

כל מי שעמד מהצד, ראה ולא האמין, שאלו רק חברים של אהרן, ולא בני משפחתו.

"מי כעמך ישראל".

ת.נ.צ.ב.ה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.