מי כעמך ישראל: העיוור והשטר (וידאו)

כיצד מתייחסים בעולם לעיוורים לעומת ישראל? בתיעוד הבוקר בחדשות 2 אתם יכולים ללמוד על ההבדלים בין עמך ישראל לבין אומות העולם. צפו .

בתוכנית הבוקר בערוץ 2:  הביאו תיעוד מיוחד בו נראה כיצד מתייחסים בעולם לעיוורים לעומת ישראל.

כך למשל,  שחקן שהתחזה לעיוור נראה כשהוא הולך ברחובות בארה"ב ומבקש מאנשים לפרוט לו את ה-5 דולר, כאשר הוא בכלל מגיש להם 100 דולר. "רבים מנצלים את זה שהעיוור כביכול לא רואה",  אחרים לוקחים את ה-100 ומחזירים לו רק 5 דולרים פרוטים. היה גם אפילו אחד שלקח מה"עיוור" את ה100 דולר, המשיך ללכת וברח.
ואילו בישראל, הסיפור שונה לגמרי,  סטודנט ישראלי החליט לעשות אותו דבר בישראל. הוא התחפש לעיוור וביקש מאנשים לפרוט לו את השטר של ה20 לשני מטבעות של 10 ש"ח, כאשר הוא בכלל מגיש להם שטר של 200.
ה"עיוור" עובר עשרות אנשים מכל הגילאים והמגדרים וכולם כולם, ללא יוצא מן הכלל מתקנים אותו ומנסים לעזור לו.

משהו אמיתי ומעניין שהיה הבוקר (4.2.16) בתוכנית הבוקר בערוץ 2:שחקן שהתחזה לעיוור הולך ברחובות בארה"ב ומבקש מאנשים לפרוט לו את ה5 דולר, כאשר הוא בכלל מגיש להם 100 דולר. ממש הזוי לראות רבים שמנצלים את זה שהעיוור כביכול לא רואה, לוקחים את ה100 ומחזירים לו רק 5 דולרים פרוטים. היה גם אפילו אחד שלקח מה"עיוור" את ה100 דולר, המשיך ללכת וברח.סטודנט ישראלי החליט לעשות אותו דבר בישראל. הוא התחפש לעיוור וביקש מאנשים לפרוט לו את השטר של ה20 לשני מטבעות של 10 ש"ח, כאשר הוא בכלל מגיש להם שטר של 200.ה"עיוור" עובר עשרות אנשים מכל הגילאים והמגדרים וכולם כולם, ללא יוצא מן הכלל מתקנים אותו ומנסים לעזור לו. אחרי שהציג הסרטון הזה, הוסיף הסטודנט שכל ישראלי אליו פנה כעיוור, ממש נתן לו הרגשה שהוא עוצר את כל היום שלו על מנת לעזור לו.?? עם ישראל חי. ??

‎Posted by ‎שוקי שיינפלד‎ on‎ חמישי 4 פברואר 2016

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.