מי מפחד מהרב עמאר? נחסמה כניסתו של הרב עמאר לבית החולים

לא נעים. אבל בצל מצבו של מרן הרב עובדיה יוסף מתנהלים מאחורי הקלעים מאבקים על היום שאחרי, מי יירש את פוסק הדור. לא מן הנמנע שבסיטאוציה הנוכחית יהיו פרשנים  שיראו את אלי ישי מי שתמיד נחשב היה לאיש הישר, נטול האינטריגות והמניפולציות כמי שליבו נמצא כעת בסמוך למיטת חוליו של הרב. אותם פרשנים ינתחו גם כל תזוזה של דרעי לאותות של דאגה ממצבו שלו יותר מאשר מצבו של הרב. הדברים נאמרים, ועוד יכתבו באין ספור טורים.

  הפרשן שלום ירושלמי ממעריב הגדיל הבוקר כאשר בכותרת ענק חשף את המאבק שמתחולל הרב הראשי לשעבר שלמה עמאר.

אלא שעתה במשפחת יוסף העבירו בשעות האחרונות מסר חריף לרב הראשי לישראל לשעבר שלמה עמאר, בו ביקש שלא יגיע יותר לבית החולים בכדי לבקר את הרב עובדיה יוסף. לטענת המשפחה, הרב עמאר עשה "שימוש ציני" ברב עובדיה יוסף בניסיון לירש את מקומו. המסר הועבר לרב עמאר בשם כל בניו של הרב עובדיה.

מי בעצם מפחד מהרב עמאר? מתנגדי אומרים כי דרעי ואנשיו רועדים וזוחלים מהיום שאחרי, הרב עמאר עשוי ליטול את הירושה ובכך תפתח תיבת פנדורה סביב הנהגתו של דרעי שילך ויתמוסס.

לפני כמה ימים הרב עמאר בא לביקור בחדרו של הרב עובדיה יוסף במחלקה לטיפול נמרץ פנימי בבית החולים הדסה של הרב עמאר . "מי שלא ראה סבל שהוא סובל לא ראה סבל מימיו", אמר הרב בפרפרזה עצובה על הפסוק בגמרא שמתאר את שמחת בית השואבה. "זה באמת כאב בל יתואר. נתעורר ונתפלל עליו מעומק הלב 'אל נא רפא נא לו. אל נא רפא נא לו'".

אצל הרב עמאר לא היה מדובר רק בביקור תמים, מדובר בטקס הכתרה לא רשמי של המרן שלום שלום ירושלמי חשף במעריב כי  במוצאי שבת. הרב עובדיה שלח מבית החולים את כלתו, יהודית יוסף, וזו טלפנה לרבנית מזל עמאר, רעייתו של הרב הראשי לשעבר, והעבירה לה שלושה מסרים. האחד, הרב עובדיה מבקש מחילה וסליחה הדדית מהרב עמאר, אחרי הפרשיות והסכסוכים שהעיבו על היחסים ביניהם בחודשים האחרונים; שנית, הרב עובדיה מבקש מהרב עמאר שיתפלל לשלומו.

המסר השלישי לדברי ירושלמי מסרה יהודית יוסף, מבקש מהרב עמאר שיעזור וידריך את בנו, הרב הראשי החדש יצחק יוסף, שהוכתר רק בשבוע שעבר. הדברים התקבלו בתדהמה בקרב אנשי הרב. "מבחינתנו, הרב עובדיה קבע את ההיררכיה באופן סופי. הרב שלמה עמאר הוא המרן האמיתי הבא".

 ביום ראשון, אחרי שיחת הטלפון המפתיעה מיהודית יוסף לפני שיצא לבקר את הרב עובדיה, הזמין הרב עמאר לביתו את עסקני העדה המערבית בירושלים. במהלך הפגישהוסיפר, לראשונה, מדוע הריץ את הרב בוארון מול יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה. "הרב בוארון הוא דיין, הרב יצחק יוסף חסר ניסיון. הוא לא מכיר את נושא הדיינות. רציתי בתפקיד דיין בכיר שיוכל למנוע את סיפוח בתי הדין הרבניים למשרד המשפטים. מישהו שמכיר את הנושא. הלכו והטעו את הרב עובדיה. סיפרו לו סיפורים אחרים. יש בינינו אהבת נפש. אין אדם שאוהב אותו כמוני", סיכם הרב עמאר

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.