מי נתן למתנחלים רשות לסכן את חיי ילדיהם? • דב הלברטל

מי נתן רשות למתיישבים ביהודה ושומרון לסכן חיים? מי נתן להם רשות לנסוע בדרכים בין מאות אלפי ערבים? לספוג יום יום אבנים, בקבוקי תבערה, חטיפות רכבים, ניסיונות פיגוע, ולסמוך על הנס?

דמיהם של החיילים החרדים  וההרוגים ביהודה ושמרון זועקים מן האדמה. וכך גם דמיהם של צעירים וצעירות, מבוגרים וזקנים, נשים ואנשים שנרצחו ונטבחו בשטחי יהודה ושומרון. דמיהם זועק מן האדמה.

והזעקה היא קשה, נוקבת ומתמשכת. מי נתן רשות למתיישבים ביהודה ושומרון לסכן חיים? מי נתן להם רשות לנסוע בדרכים בין מאות אלפי ערבים? לספוג יום יום אבנים, בקבוקי תבערה, חטיפות רכבים, ניסיונות פיגוע, ולסמוך על הנס?

ועוד לשמוע את אמה של אחת הנפגעות בפיגוע בעופרה, אומרת שהם, הערבים, לא ירתיעו אותנו. אנחנו נמשיך לנסוע בכל מקום ובכל זמן. מי נתן רשות לאמירה כזו? מי נותן רשות לאמה לסכן חיים של בניה?

אז אחת לשבועיים, הנס לא קורה. נרצחים אנשים. דם יהודי נשפך בחוצות יהודה ושומרון, בשמה של גאווה ויהירות לאומנית. המקום המסוכן ביותר ליהודים בעולם, הוא יהודה ושמרון. השטחים. לא אכפת להם להמשיך לקיים יישובים כמו עופרה, בין אין ספור ערבים. ביניהם טרוריסטים שרק מחכים להזדמנות לרצוח ולפגוע.

אז מה המשחק הזה ברולטה רוסית, שרק מעמיד את השאלה, מי יהיה שם הקורבן הבא? אני לא אומר לעזוב כרגע את השטחים. לא בלי הסכם. אבל מי שצריך להיות בשטחים זה צה"ל. אוגדות של שריון וחי"ר. ואם הם ידעו לפגוע בכל מיידי אבנים, הערבים יפחדו מהם. אבל יהודה ושומרון, הוא לא מקום לגדודי נערי גבעות ומתיישבים אזרחים שמסכנים חייהם יום יום.

ולא רק את חייהם הם מסכנים. הם מסכנים גם את חיי החיילים ששומרים עליהם. כך לדוגמא נהרגו שני חיילים בפיגוע האחרון. מי נתן להם רשות? מה ההפקרות הזו בחיי אדם? הכל גאווה וכוחנות. רק בשנה האחרונה נהרגו שם יותר מאשר מכל מאות הטילים שנורו אל הדרום בשנים האחרונות. בממוצע, אחת לכשלושה שבועות נהרג שם מישהו. ומה עם עשרות הפצועים? ומה עם כל אל שחיים בפחד מפני כל עלה נידף? מי התיר להם את כל זאת.

אחד הפצועים בפיגוע האחרון הוא שכן שלי. מוגדר כפצוע בינוני. ספג קליעים ברגליו. זועק מתוך כאבים. עובר ניתוחים ויאלץ לעבור שיקום לא פשוט. גם זעקותיו של בחור זה מהדהדות את שאלה, מי נתן להם רשות לסכן חיים?

מתוך תמצית דם הלב של כל יהודי באשר הוא, נשמעת כלפי המתיישבים הקריאה – הרף. הרף מהגאווה הלאומית, המביאה רק אסונות. ועוד חלילה ידם של המחבלים נטויה.

רכב יהודי עם משפחה וילדים הנוסע בין מאות אלפי ערבים, טרמפיאדה שממנה ניתן לחטוף נערים ולירות כלפי אזרחים וחיילים, יהיו עדות מתמדת להפקרות המתמשכת, בשם יהדות מעוותת, של סיכון חיים ודם יהודי.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אדם גלותי

  בחיים לא ראיתי מאמר עם כזה ביזוי ושפל עצמי נמוך..ממש חשיבה גלותית גרמנית… אולי אתה אדם טוב אבל מחשבותיך שפלות ובזויות וגלותית ממש מעורר רחמים

  יוסי |
  הגב
 2. תורה

  אדם זה המתימר לדבר בשם התורה למד פעם תורה ?
  או אולי הוא חושב שהוא יותר חכם מכל רבותינו שכתבו שיש מצות כיבוש הארץ ועיקרת 7 עממין וכו כנראה שהוא חי בגלות אם למשל החשמונאים היו שומעים לו הרי לא היה חנוכה שהרי היונים והמתיונים היו הרוב והם מסכנים את העם ?!
  בקוצור הנה לםניכם יהודי גלותי עם תורה של גלות

  ג |
  הגב
 3. זה הדעות של בן משפחתי הוא רוצה צומי אז ניתן לו מגיע לו הוא עובד קשה במשך שבוע לכתוב......

  זה הדעות של בן משפחתי הוא רוצה צומי אז ניתן לו מגיע לו הוא עובד קשה במשך שבוע לכתוב……

  יוסף זונדל הלברטל |
  הגב
 4. לדעתי הבעיה לא בך, אלא בזה שסיפר לך שאתה חכם

  ומי זה האידיוט שנתן לך מקלדת????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. הפתרון הוא לסגור את הכבישים לגישה לערבים ולא לברוח ולהשאיר להם אותם

  כי בסוף הם יגיעו גם לפתח תקוה ויקחו לך את הכביש שם.
  אתה הריבון במדינה לא נקניקיה..
  נכון להיום הממשלה על הגבול של הנקניקיה..

  ארץ ישראל |
  הגב
 6. מי נתן רשות לגור בארץ ישראל ולחיות כיהודי שומר מצוות

  ארץ ישראל שלנו כווווולה… הערבים פולשים פה.. וצריך לרסן אותם.. זו לא סיבה לצאת מהארץ כי פיגועים היו גם בירושלים בתל אביב ובכל הארץ מה שאומר שמי נתן רשות בכלל לגור בארץ ישראל.. תעבור לחול ואז תשאל מי נתן רשות לחיות כיהודי שומר מצוות.. מה הצעד הבא?!
  שמתחילים לצאת בסופו של דבר האוייב משתלט על הכל.. איפה שזורקים היום רקטות זה מישובי גוש קטיף.. הערבים ימח שמם וזכרם לעולמי עולמים… רוצים שלא נהיה פה.. רוצים שלא נתקיים.. רוצים לשתות לנו את הדם.. כי הם פראי אדם על חרבם הם חיים ולא יעזור כלום..
  איפה שלא תחיה האיסלאם הקיצוני (אם יש לא קיצוני).. ירדוף אחריך וירצה להרוג אותך..
  אסור לוותר על שעל אדמה ויש מצווה לפדות קרקעות מהגויים..
  ה' יהיה בעזרנו ויגאלנו בקרוב.

  תמיד |
  הגב