מביך: מי סידר לרב שטרן כסא נמוך?

מי הושיב את הרב אריה שטרן על כסא נמוך? בטקס במועצה הדתית נראה הרב שטרן יושב על כסא נמוך במיוחד, באופן שבלט והציק למשתתפים רבים.

תקרית מביכה אירעה במהלך ביקורו של שר הדתות דוד אזולאי (ש"ס) שהגיע היום (שלישי) למועצה הדתית בירושלים לביקור עבודה בו השתתפו רבני העיר, יו"ר המועצה הדתית ומנהלי האגפים.

בביקור השתתפו הרבנים הראשים הרב שלמה משה עמאר, והרב אריה שטרן, שהתקבל בצורה לא מעוררת כבוד, הכסא  שיועד לו היה נמוך במיוחד, באופן שבלט והציק  למשתתפים רבים.

בערוץ 7 פורסם כי  גורמים ברבנות בירושלים מתחו ביקורת על היחס לרב שטרן, וציינו כי "מדובר בחוליה נוספת בשרשרת ההתנכלויות לרב מאז נכנסת לתפקידו".

 

כזכור, לפני כמה חודשים הודיע יו"ר המועצה הדתית בירושלים יהושע ישי לרב שטרן על הפסקת הכהונה לאחר שהגיע לגיל 70, ההליך המשפטי סודר אך הצלקת נותרה.

 

ישי שלח לרב שטרן מכתב, לכאורה בעקבות בדיקה שגרתית, בו ציין כי התברר שמלאו לרב 70 שנה ביום 27 לנובמבר. "אני מאחל לרב אריכות ימים ושנים כן ירבו ימיך ויוסיפו לך שנות חיים בבריאות איתנה", כתב ישי.

 

בעקבות פרסום המכתב נאלץ ישי להתנצל, "אני מבקש במכתבי זה להביע את התנצלותי על השתלשלות הדברים שנגרמה בעטיו של מכתבי בנוגע להמשך כהונתך. ודאי שלא התכוונתי להביא הדברים לדיון ציבורי ובכוונתי לבדוק כיצד הדברים דלפו לתקשורת".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איך שאני רואה את זה, גם הרב עמאר יושב על אותו כסא בדיוק, רק השר יש לו משענת יותר גבוה. מה נעשה אם כן לרב שטרן שאינו יושב זקוף? הכתבה נראית שמנסה דוקא לחרחר ריב, ולא בדיוק לשם כבודו של הרב שטרן…

    א.מ.מ. |
    הגב
  2. אני לא מתפלא על הרב שטרן שישב על כיסא "איכה" – זה מה יש והתבייש להיראות קטנוני. אני לא מתפלא על השר, שכן הוא אורח וחוץ "מפוק וצא" צריך לציית למשוגות מארחיו. אני לא מתפלא על יו"ר המועצה ופקידיו שהרי היו עסוקים ב"הכנסת אורחים" שהיא כידוע גדולה מקבלת פני השכינה. אך מדוע הרב עמאר הסכים לשבת על כסא תקין כאשר רעהו יושב על כסא נמוך? . אפוא "כבוד התורה" להראות קולגיאליות? מדיניות של "התעלמות" אינה הפעם הראשונה אצל הרב עמאר, כאשר לפי השמועה בדירתו הוכה מאן דהו "על לא טובה השמועה" והרב הגיב כי לא הבחין בכך.

    ישראל צבי גילת |
    הגב