מה עומד מאחורי החתונה שמסעירה את המגזר החרדי • כל הפרטים

ב'פרסום ראשון' כאן לפני כשבועיים, נחשף הסיפור שמסעיר את הציבור החרדי וגרם לגדולי הדור, רבנים ועסקנים ללבן את הסוגייה הקשה והכואבת שהתרחשה לפני מספר שנים, ובמרכזה אישה חרדית שננטשה על ידי בעלה שברח לארה"ב, והוא מסרב לתת לה גט.

לאחר זמן ארוך שבו, עמד הבעל בסירובו, הוא החל לקבל איומים על חייו ולפני שבועות מספר, נשלחו מצד האישה, קבוצת אנשים, כדי להכות את הבעל בכל חלקי גופו ולהכריחו לתת לה גט. אך הבעל טוען כי מעולם לא הסכים לכך ואף לא נתן גט, לטענתו הסכמתו על הגט הייתה בכפייה, ולכן אין הגט כשר.

האשה ומקורביה, טוענים כי הבעל חתם על הגט. הבעל מצידו, טוען לא היו דברים מעולם. למרות זאת, הלכו מקורבי האישה לרבנות ואמרו כי יש בידם גט, למרות שמעולם לא הוכיחו זאת.

לאחרונה, נודע כי האישה התארסה עם בן של אדמו"ר בבני ברק, ולמעשה, החתן עומד להתחתן עם האישה , כאשר לטענת הבעל לשעבר, היא עדיין אשת איש.

הסיפור שנחשף כאן ב'קוקר' עורר סערה עצומה בכל רחבי הארץ ובעולם, ובפרט לאחר פירסום מכתבו של כ"ק מרן האדמו"ר מלעלוב ארה"ב, אשר פרסם מכתב נוקב ביותר בו הוא מבקש מכל מי שיכול לסייע, וזאת על מנת לעכב את החתונה הנ"ל שהוא כידוע מכשלה חמורה של איסור אשת איש.

בעקבות בקשת האדמו"ר, התחילו עסקנים רבים להתערב בעניין ולפתור בעייה הלכתית זאת, כדי למנוע את קיום החתונה, הם נכנסו לבתי גדולי הדור אשר פסקו וחתמו כי אסור בשום אופן לאישה, להתחתן עם בן האדמו"ר מבחינת  איסור גמור של אשת איש, כיון שהגט פסול אפילו בדיעבד, אך  בצעד מפתיע, באו חסידי האדמו"ר שהחתן משויך אליו ומשתדלים שהחתונה תתקיים היום (חמישי) למרות האיסור שבדבר, באולמי 'ארמונות חן' שבבני ברק.

ל"קוקר" נודע כי המפיצים שיצאו בהוראת גדולי הרבנים שביקשו לפזר מודעות בכל חלקי העיר בני ברק הותקפו באלימות קשה מצד אותם אנשים ואף החרימו מאות מודעות מרכבו של המפיץ.

גם במהלך השבוע האחרון, רחובות בני ברק מולאו בפשקעוילים עם חתימות חברי בתי הדין שאוסרים  עליהם להתחתן.

ראוי לציין, כי יש לגנות את מעשה הבעל, שגורם בסירובו לאישה ולשלושת ילדיה, עוול ומותירה בעגונה שנים רבות, זאת למרות ניסיונות השכנוע והתמורה הכספית שהוצעו לו, על מנת שייתן גט כראוי. לטענתו הוא מעוניין שהאישה תבוא להתדיין עמו רק בבית דינו שער המשפט במונסי שבארה"ב.
למצולמים אין קשר לכתבה
צילום – פלאש 90
עיבוד קוקר

14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יודעים מי האדמור ? ביום חמישי זאת חנוכה התחתן האדמו ר מביאלה גבעת שאול ירושלים האם מדובר בו ?

  jחסידית |
  הגב
 2. כמה טיפשות יכולה להיות בציבור שלם?!?!! משקיעים בזמן. כסף ואנרגיות כדי למנוע ממנה להתחתן. במקום שיטפלו בסרבן החצוף. לא נתפס. פשוט חלאה. חבל שלא סיימו את חייו וכך לא הייתה מסתבכת באשר ל׳כשרות׳ הגט. זוועה!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לדעתי מרגע זה שיתקיים החתונה אני לא כותב את התואר רב על כל החתומים על האיסור להינשא, חתימתם לא שווה כלום, למה הם חתמו אם לא יצא מזה שום דבר, אתם קולטים מה קורה כאן יש כן חתונה של אשת איש, גם אם הבעל רשע הכי גדול, היה עדיף שלא יחתמו על זה, מה שיצא מהמכתב זה שכל אחד יעשה מה בא לו, ושום חתימה לא שווה כלום, הציבור החרדי פשט את הרגל לגמרי אין דין ואין דיין לצערינו, חשבתם פעם מה זה "אשת איש" אני פשוט בוכה לאן התדרדרנו

  יצחק משה |
  הגב
 4. נא לא להגיב בשמיעת צד אחד
  כולם פה מטומטמים לחלוטין ומגיבים כאילו אין מחר

  כגבב |
  הגב
 5. לדעתי הבעל מנוול שאין כדוגמתו ברח לחו"ל ומשם מנעל לאשתו ולילדיו את החיים כבר כמה שנים, איפה שרותי הנשים שאינם תופסים אותו ומביאים אותו על ארבע שייתן גט, אשתו אחרי מה שעברה אין מצב שתרצה אותו עוד, כן תורה לא תורה, מה יש פו לתורה לקבוע, אם הרבנים והדיינים מהלכיהם אינם על פי התורה ופוסקים ככל שעולה על רוחם, גורמים להרס בתי ישראל ולאלפי נשמות חרב עולמם ושרויים בחושך וצער, זה פשע שאין על זה סליחה .

  אשת איש |
  הגב
 6. סתם בעל זבל שרוצה לטרטר אותה ולמרר לה את החיים.
  שיתן גט חדש וזהו אם אכן לטענתו כפו עליו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. כאלו מקרים יד מידיי יום בארץ ישראל מדינת היהודים. לרבנות לא מדבר ממזרים הדיינים שם הם עצמם כאלו ולא פלא שאת כל איסורי התורה הם עוברים רובם הם פרנקיים חוץ מנשים הם לא רואים כלום דיינים מהדור של האינטרנט מלוכלכים בזבל המטונף ביותר ועליהם סומכים בענייני אישות ואשת איש
  הצרות הטרגדיות וכל מה שמסביב מבית ומחוץ , הם השלכות של מנהיגי הדור ובתי הדיין הרבנים שמשרתים את השטן המתפשט בקרבינו ירחם השם .

  אשת חבר |
  הגב
 8. ולמה באמת שלא תלך להתדיין איתו בבי"ד שלו ותגמור את כל הסיפור בצורה טובה (הלכתית)??

  יוסף |
  הגב
  • ה"בעל" (לשעבר) ברח מהארץ בשביל להשאיר אותה עגונה.
   אתה לא חושב שהיא ניסתה להתדיין איתו בבית דין לפני ששלחה חוליגנים להחטיף לו מכות ולחתום עם הגט?

   אביגדור |
   הגב
 9. צריך לפרסם היכן החתונה ולהפגין במקום, וכן להודיע לבעל האולם שאם יתן יד לאשת איש שיחרימו את האולם, אם יהיה חתונה זה תקדים בציבור החרדי ונצחון גדול לרבנות והפסד גדול לבתי דינים החתומים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב