מי עומד מאחורי הקמפיין של מחאת המסתננים ומממן אותם? (וידאו)

המאבק המתוקשר של המסתננים יש לה אחראים ישירים שמנהלים את כל המאבק הזה, האם המאבק הזה הוא מאבק ספונטני?

סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב שיצאו לתעד את מאבק המסתננים נדהמו מהתשובות השונות של המארגנים כשבדקו מי משלם את כל הקמפיין הזה? ובעיקר מי מארגן את מאבק המסתננים? ומממן את ההפגנות הסדרנים וכל ההוצאות?

הארגונים המובילים את מאבק המסתננים הם ארגונים שמקבלים סכומי עתק מאות אלפי דולרים מהקרן החדשה לישראל או האיחוד האירופאי. והנה חלק מהרשימה:
a. א.ס.ף – ארגון סיוע לפליטים
b. מרכז לקידום פליטים אפריקאיים
c. אנו פליטים
d. קו לעובד
e. מוקד הסיוע לעובדים הזרים
"הפורום למען הפליטים' הוקם בחסות הקרן החדשה לישראל (חלק מקבלים כסף ישר מהקרן וחלק לא):
i. האגודה לזכויות האזרח
ii. מוקד הסיוע לעובדים זרים,
iii. רופאים לזכויות אדם,
iv. התוכנית לזכויות פליטים באמנסטי אינטרנשיונל,
v. א.ס.ף – ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט,
vi. המרכז לפיתוח פליטים אפריקאים
vii. קו לעובד.

עד כה ההפגנה מתנהלת די בשקט חוץ ממקרים בודדים, מובילי המחאה דואגים לשמור על הסדר במהלך פעולות המחאה – ואפילו דואגים לנקות אחריהם את אתרי ההפגנות. במשטרה לא צופים הידרדרות רצינית במחאה בשלב זה, אך במקביל נערכים לאפשרות שהמחאה תעלה מדרגה.

אבל המשטרה לא רגועה ולא שוקטת על השמרים, ומבצעת מעקב מודיעיני צמוד, ומנסים לזהות קבוצות קיצוניות של מבקשי מקלט שעלולות לייצר פרובוקציות אלימות. בין היתר, המשטרה נערכת לצעדה המונית לעבר לשכת שר הפנים, גדעון סער, או התפרעויות ברחובות שיכללו ניפוץ שמשות ראווה וחלונות כלי רכב. אפשרות אחרות היא שמבקשי המקלט ינסו לשבש את שגרת החיים באמצעות חסימת כבישים ראשיים ושיבוש התנועה. החשש הוא שפעילי שמאל ישראלים יתסיסו את מבקשי המקלט ויגררו אותם לפעולות אלימות, דבר שידרוש תגובה אחרת להפגנות המסתננים שנכנסת כבר ליומה הרביעי.

צפו בוידאו עם תרגום לעברית:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.