מי עומד מאחורי "קורס מנהיגות" לנשים חרדיות?

פרסומים שהופצו בשבועות האחרונים בקרב נשים חרדיות, קוראים להן להירשם ל"קורס מנהיגות" לחרדיות. אף אחד לא מספר להן שמדובר במימון של – בין השאר – קרנות שמאל, וכי חלק מהיוזמות הן חברות מפלגת 'העבודה'

תדע כל אשה חרדית: ארגון "הנבחרת" קוראת לנשים חרדיות לבוא לקורס "מנהיגות חברתית" שיתקיימו במשרדי עמותת "ויצ"" בתל אביב ובירושלים.

מאחורי ארגון הקורס עומדות כמה פעילות חברתיות חרדיות מוכרות, המגייסות קרנות שמאל למימון חלק מהפרויקט. מטרות הקורס הן – בין השאר – "לקדם את המעורבות של הנשים החרדיות במוקדי קבלת ההחלטות בזירה החברתית הציבורית והפוליטית".

מארגנות הקורס, הן אלה שהובילו במערכת הבחירות האחרונה קמפיין נגד הצבעתן של נשים חרדיות למפלגות החרדיות, כל עוד אין אשה ברשימות החרדיות לכנסת ("לא נבחרות – לא בוחרות").

התכניה

אחת מהפעילות החברתיות בנושא הזה, אף ניסתה להקים מפלגת נשים חרדית שזכתה למספר זעום במיוחד של קולות. באופן כללי, הקמפיין המדובר נחל כשלון של ממש במערכת הבחירות האחרונה, כשלא זכה להיענות מספקת.

כעת מנסות הפעילות לקדם את האג'נדה שלהן על ידי קורסים שונים לנשים חרדיות במימומן של ארגונים שהמגזר החרדי סומן אצלם, כך מסתבר, כמטרה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.