"מי עושה עלינו סיבוב עם ההדתה?" אמיר איבגי בטור וידאו

אז מי עושה עלינו סיבוב עם כל סיפור ההדתה? למסע בין הארגונים והעובדות שתראו בדקות הקרובות יצאו בערוץ 20 בעקבות הפוסט של חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ – צפו

אז מי עושה עלינו סיבוב עם כל סיפור ההדתה? למסע בין הארגונים והעובדות שתראו בדקות הקרובות יצאו בערוץ 20 בעקבות הפוסט הזה של חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ: "אתמול אמיר איבגי הקדיש לי את טור הלילה שלו בערוץ 20. הכותרת של הטור היא "הדתה? הפסיקו להפחיד אותנו!". כן, מבחינתו המאבק שלנו בהדתה האגרסיבית של הילדים שלנו במערכת בחינוך הממלכתית נובעת בכלל מפחד מתכנים יהודיים, או לדבריו: "יהדות? השם ישמור". אין חדש תחת השמש: לכפות תכנים ואג'נדה משיחית ואז לכנות אותנו החילונים, "מנותקים" ו"נבובים".

מתוך 'היום הזה עם אמיר איבגי", באדיבות ערוץ 20.

יש כל כך הרבה עובדות שתיכף יבלבלו את חברת הכנסת רוזין שחבל להתעכב על זה. מיד נראה כמה תמימות ו'מאבק עלאק ספונטני' של הורים יש בסיפור הזה. אבל עוד מילה מרוזין: "ולאמיר איבגי ולקהל הטוענים כמוהו: הילדים שלנו לא צריכים לקבל מכם הטפות לגבי היהדות שלהם, ואנחנו לא מתכוונים לתת לזה להמשיך לקרות בבתי הספר הממלכתיים. אני רוצה לחזק את עיריית גבעתיים שהודיעה הבוקר שתפעל למיגור התופעה, ובמיוחד לויוי וולפסון -סגנית ראש עיריית גבעתיים וסיעת מרצ גבעתיים על המאמץ הרב שהקדישו למאבק זה, מאמץ שהוביל לניצחון."

אז הנה. לרגל חגיגות הנצחון בגבעתיים התארחה ויוי וולפסון בערוץ 10. וולפסון: "עגלתנו מלאה, מלאה בספרים טובים, נורדאו, גורדון, אפשר לקרוא סיפורים יפיפיים של המקרא, אפשר לקרוא את עמוס עוז, אפשר לקרוא אפילו תנ"ך בשיעורי תנ"ך". ירון לונדון: "מה אכפת להם קצת דף גמרא? קצת תפילה?". וולפסון: "זה בדיוק העניין, קודם כל, תפילה לדעתי זה מנוגד לצביון".

האח… העגלה. נורדאו גורדון, עמוס עוז, אפילו את התנ"ך אפשר לקרוא בגבעתיים. איזה מזל. תקפידו רק לפי הסדר של ויוי: קודם עמוס עוז ואז התנ"ך. בהמשך הראיון מספרת הגב וולפסון שחוק חינוך ממלכתי מאפשר לרשות המקומית להחליט ע"פ אופי המקום וגבעתיים היא אומרת חילונית.  היא כמובן לא טורחת להזכיר את אחת ממטרות היסוד של החוק: "ללמד את תורת ישראל, תולדות העם היהודי, מורשת ישראל והמסורת היהודית, להנחיל את תודעת זכר השואה והגבורה, ולחנך לכבדם". זה  ספר החוקים של מדינת ישראל. לא של גבעתיים. אבל ויוי היא לא רק סגנית ראש עיריית גבעתיים מטעם מרצ, היא גם חברת הנהלת עמותת "ישראל חופשית". זוכרים את ישראל חופשית? בשבוע שעבר סיפרנו כאן על החרם שהכריזו שם על הפסטיגל ועל הזמר עומר אדם שהודיע שלא יופיע בגלל שהוא שומר שבת. "לישראל חופשית" יש קשר חם והדוק עם הקרן החדשה לישראל.  הנה רק באלפיים וחמש עשרה קיבלה ישראל חופשית מהקרן או באמצעותה כמאתיים וחמישה עשר אלף דולרים, מרביתם כספי תורמים מחו"ל.

אז כמה זה מקרי ש"ישראל חופשית", שהגברת וולפסון יושבת בהנהלה שלה החלה להתעניין במתרחש בגבעתיים ויחד עם הפורום החילוני גם קיימו לפני כמה חודשים הכשרת הורים לאקטיבזם במערכת החינוך – "עוצרים את ההדתה בחינוך ובקהילה". הנה עוד פרטים מעניינים על אותו פורום חילוני: לא מזמן הוא הזמין סקר שבדק את מי רוצים החילונים לראות בראש מפלגה חילונית אם תקום, הנה השמות: יוחנן פלסנר, ציפי לבני, סתיו שפיר, רון חולדאי או ליאור שליין. הפורום החילוני לא מסתיר את תוכניתו להקמת זרם ממלכתי חילוני או מפלגה חילונית, את מוזמנים לתרום.

"ציבור שמסוגל לייצר כוח פוליטי, זה מה שאנחנו צריכים להיות", אמר ד"ר רם פרומן, יו"ר הפורום החילוני. "והשלב הראשון במהלך הזה הוא לעורר את התודעה החילונית וזה מה שאנחנו מנסים לעשות כאן, תוך כדי זה שאנחנו נלחמים בהדתה ומקימים זרם חינוך ממלכתי חילוני. אנחנו צריכים אתכם בשביל זה. אנחנו חייבים כסף. לבנות אלטרנטיבות לעמותות הדתיות ולהתחיל בהקמת הזרם – לכל זה אנחנו חייבים כסף".

אז מה היה לנו עד עכשיו: הפורום החילוני, מרצ, הקרן החדשה, ישראל חופשית – רגע, יש גם 'גבעתיים חופשית'. שהעבירו בשבוע שעבר מסמך דרישות לעירייה. מה נאמר? קבלו את הפלורליסטים מגבעתיים:

'לתפיסתנו יש לפרק את דוכן חב"ד העומד דרך קבע ברחבת הקניון ופונה בצורה מטרידה לעוברים ושבים ובעיקר לילדים וקשישים. לקבוע עקרונות וכללים על פיהם יבחנו ויאושרו ההיתרים לדוכני הסברה המופעלים במרחב הציבורי בעיר ובכלל זה דוכני הנחת תפילין'. אבל לא רק זאת, אף זאת:

את המסמך הזה העבירה גבעתיים חופשית לוועדה לבחינת הפלורליזם הדתי בעיר. בראש הוועדה, סגן ראש העירייה פרופ' יזהר אופלטקה. לפני שנתיים עורר אופלטקה סערה כאשר כתב: "יבוא יום והצעירים הציונים יפרעו את החוב מהחרדים בכוח הנשק הצהלי ואתם תשלמו על שנות הגזל הבלתי פוסק מאיתנו. תמשיכו לא לשרת בצבא ותישארו חשופים במלחמת האזרחים שתהייה כאן בעוד דור. חבל שמנהיגיכם לא מבינים זאת."

בשלב הזה, כאשר החושך כבר מזמן ירד על גבעתיים – נעצור כאן. כנראה שלא במקרה נבחרה העיר הזאת להיות הראשונה בהובלת המאבק. תיכף ינדוד הקרקס הזה לערים נוספות, שוב יספרו לנו על הורים מודאגים במסווה של ארגונים, מפלגות וכסף מחו"ל  וח"כ רוזין תצקצק בלשונה. אבל אלה העובדות, לא צריך להוסיף מילה. מדינת היהודים, 2017.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.