מי קנה סגולה ליראת שמים ב-23,000 דולר?

מדובר בכתב יד משנת 1814, דרשה לשבת הגדול בכתב יד קדשו של ה'חתם סופר' על פרשת האזינו

התוצאות הסופיות יינתנו רק ביום שלישי הבא, ו' בתמוז 19 ביוני, אבל כבר עכשיו יש מי שמוכן לשלם לא פחות מעשרים ושלושה אלף דולרים על דרשה שכתב ה"חתם סופר", ואשר צאצאיו שמרו אותה כ"סגולה ליראת שמים ולישועת ה'".

מדובר בכתב יד משנת 1814, דרשה לשבת הגדול בכתב יד קדשו של ה'חתם סופר' על פרשת האזינו.

לפי תיאור הפריט המופיע באתר בית המכירות הבינלאומי "ווינרס" (Winerws) מדובר בדרוש העוסק בביאור המקראות בתהלים 'זמרו לד' חסידיו', 'ואני אמרתי בשלוי בל אמוט לעולם', מלחמות ישראל ביציאת מצרים וקריעת ים סוף, כשבתחתית העמוד השני מתחילה דרשה נוספת לפסח, בה מבאר את פרשת הביכורים והאיסור של 'לא תבשל גדי'.

לדברי מיכאל ישי אלחיאני, סמנכ"ל ב"ווינרס", "מרן ה'חתם סופר' נהג לרשום באופן מסודר את דרשותיו וחידושי הסוגיות, ותשובותיו בהלכה. ואף התיר להעתיק אותם באופן חופשי. באחד ממכתביו המפורסמים הוא ציין זאת וכתב, 'הנני כותב על הספר בדיו כל מה שחנני ה' יתברך, הן בהלכה הן באגדה, והמה מונחים הפקר לכל מי שרוצה להעתיקם יבא ויעתיקם, כמובן שבמקרה שלנו מדובר בכתב ידו המקורי".
תחילה הועמד למכירה הפריט במחיר פתיחה של 10,000 דולרים בלבד, אך כבר עתה, בשלב המכירה המוקדמת כמעט והוכפל מחירו והוא עומד עתה על 23,000 (19,000 דולר בתוספת עמלה) דולרים כאשר המחיר הסופי ייקבע בסיומה של המכירה בשבוע הבא ולהערכת מומחי בית המכירות הוא עשוי להיות גבוה בהרבה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.