"מי שהעדיף את ליברמן על פני יעלון – ימין טיפש" (הקלטה)

חבר הכנסת בני בגין העניק ראיון לגלי צה"ל שבו הביע תמיכה בבוגי ותמיהה על מינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון.. הראיון המלא { בגין תוקף – האזינו}

חבר הכנסת  בני בגין (הליכוד) שנחשב לאחרון "נסיכי הליכוד", העניק ראיון לגלי צה"ל שבו הביע תמיכה בבוגי ותמיהה על מינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון.

בריאיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל אמר בגין כי "אמרתי שלא אוכל לתמוך בהצעה הזו כבר בשבוע שעבר". בגין הודה כי סירב להצעת נתניהו להתמנות לשר ללא תיק, בין היתר בשל "הרכב הממשלה".

האזינו לראיון המלא

 על הדחת יעלון אמר בגין "תמהתי מאוד בשבוע שעבר כאשר ראיתי את העליצות והעליזות שאחזו בכמה מפעילי הימין כאשר ראו שהמבצע הושלם ושר הביטחון יעלון התפטר מתפקידו – שר שמתנגד לפתרון שתי המדינות – ושמחו על כניסתו לתפקיד של אדם שמחויב לפתרון אבל גם מבטיח לחסל את חמאס".
בגין הוסיף: "ייתכן שיש שלושה סוגים של ימין – מתון, קיצוני וטיפש". לאחר מכן הבהיר בגין: "לא אמרתי שליברמן משתייך לסוג השלישי, אלא האנשים שתמכו במינוי".

על הצהרות נתניהו וליברמן בעד פתרון שתי המדינות אמר בגין: "השר הציג את משנתו  והיא אינה חדשה, לכן רבה פליאתי על התגובה מקרב תושבי יהודה ושומרון – לעלוז דווקא כאשר אדם בעל דעות כאלה מגיע למשרד הביטחון מצד תושבים יהודיים בשומרון מביא אותי לאותה מסקנה על ימין טיפש. אם יתברר ש'מילה היא רק מילה' ושר הביטחון ינהל מדיניות מתונה, אשמח לראות מדיניות כזאת מתבצעת".

בגין התייחס בריאיון למתחים בסיעת הליכוד: "נהיה יותר קשה לפעול על פי המיזוג בין הגישה הלאומית לגישה הליברלית, בין ערכי הלאום לבין הדרישות לזכויות הפרט". הוא אף מתח ביקורת על ההצהרה המשותפת של נתניהו וליברמן: "אני חושב שראש הממשלה יודע שהרעיון הזה איננו מוסכם על סיעת הליכוד בכנסת ולא על העומד בראשה. שר הביטחון הצטרף אליו מיד בהבעת התקווה ליוזמת השלום הערבית, שדורשת גם את מימוש זכות השיבה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.