"מי שמוביל את הציבור החרדי אלו נערי הוואטסאפ"

שרקי כמו בן חיים מסיק כי כל נער ווטסאפ חרדי יש בכוחו להשפיע על פירוק הממשלה, "החרדים באמת לא עשו שרירים מיותרים במשבר הזה, הם אפילו הכריזו על ״צום ראיונות״ כדי להנמיך את הלהבות. אבל בעידן הנוכחי, אחרי פטירת גדולי הדור, מי שמוביל את הציבור החרדי אלו לא הרבנים, אלא נערי הוואטסאפ, כל כתב חרדי באתר הנידח ביותר יכול להעלות כותרת על משבר או מלחמת קודש וכדור השלג יוצא לדרך". { שרקי בעקבות המשבר }

בעקבות העימות המתוקשר בין שר התחבורה לישראל כץ לראש הממשלה בנימין  נתניהו מפרסם  העיתונאי יאיר שרקי (התאגיד הציבורי) פוסט חריף בפייסבוק כנגד נערי הווטסאפ החרדים שמצליחים להשפיע על החכים החרדים אותם הם גוררים למאבקי השבת. " מה האינטרס של החרדים לזעזע את ממשלת החלומות שלהם? התשובה היא, כמובן, שאין כזה, להיפך. שום קואליציה טובה יותר לא מחכה בחוץ. והיריב המושבע, לפיד, רק מתחזק. אז איך גפני ליצמן ודרעי מצאו את עצמם, כלכך גבוה על העץ?", תוהה שרקי.

שרקי ממשיך וכותב כי  על משבר השבת נתניהו שמע לראשונה לא מראשי הסיעות החרדיות, אלא דווקא במפגש שערך עם העיתונאים החרדים. הוא הופתע, הבטיח לבדוק, והיה משוכנע שמדובר באירוע זניח. שאר יושבי החדר כבר זיהו את חומר הנפץ.

כותרות ראשיות באתרים החרדים, כתבות ענק בעיתונים ואפילו הערות עוקצניות בטוויטר, העירו את השטח למלחמת קודש.

לדברי שרקי: "אותו סיפור בדיוק גם במשבר הכותל: נתניהו הביא לממשלה את ההחלטה על הקמת רחבה לרפורמים רק אחרי שקיבל מהח"כים החרדים אור ירוק: הם כמובן יתנגדו בהצבעה, אבל הקואליציה תשרוד. אלא שגם נתניהו וגם הח"כים החרדים לא צפו את עוצמת הקמפיין בתוך המגזר. התקשורת העצמאית, וגם האופוזיציה הפנימית שנותרה לש"ס וליהדות התורה חטפו את דעת הקהל. ואת הסוף כולנו יודעים".

שרקי כמו בן חיים מסיק כי כל נער ווטסאפ חרדי יש בכוחו להשפיע על פירוק הממשלה, "החרדים באמת לא עשו שרירים מיותרים במשבר הזה, הם אפילו הכריזו על ״צום ראיונות״ כדי להנמיך את הלהבות. אבל בעידן הנוכחי, אחרי פטירת גדולי הדור, מי שמוביל את הציבור החרדי אלו לא הרבנים, אלא נערי הוואטסאפ, כל כתב חרדי באתר הנידח ביותר יכול להעלות כותרת על משבר או מלחמת קודש וכדור השלג יוצא לדרך".

המסקנה של שרקי היא כי  "נתניהו , וגם החברה החרדית, זקוקים יותר מאי פעם לרב עובדיה ולרב אלישיב".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.