"מי שמתנכל לרבנות יש לו דין רודף"

הרב שלמה אבינר לא חוזר בו וממשיך להתבטא בחריפות כנגד הרב דוד סתיו : " מי שפוגע ברבנות יש לו דין רודף, הוא פוגע בעולם הכשרות". (האזינו )

בשבת האחרונה התלהטו הרוחות בציונות הדתית בעקבות שאלה שנשלחה לעלון השבת הדתי  עולם קטן בו נשאל הרב שלמה אבינר, רב הישוב בית אל – "כיצד יש להתייחס לרב שמתנכל לרבנות הראשית?.

הרב אבינר הפתיע כשהשיב:  "חמור מאוד. הגר"א שפירא אמר שיש לו דין רודף כלל ישראל".

תלמידיו של הרב דוד סתיו, לא אהבו את תשובתו של הרב אבינר,  שראו אמירה זו כהסתה, בית הדין לגיור אלטרנטיבי, מאחר ועל פי היהדות מי שיש כלפיו דין רודף, יש לעצור אותו מלבצע גם במחיר שפיכות דמים.

הרב אבינר עלה הבוקר לשידור אצל רינו צרור בגלי צה"ל והגיב לטענות על הסתה, "אומה צריכה הנהגה רוחנית. מי שמחליש את הרב הראשי מתנכל לעם ישראל. זו אמירה עקרונית שמי שמזיק לרבנות הראשית, מזיק לעם ישראל".

הרב אבינר הגיב לטקסט שפרסם אלעד קפלן, בו הוא מאשים את הרב אבינר בהסתה: "הרב אבינר מאיים על מוריי, רבניי וחבריי. יש בי כעס רב על הרבנות, אבל לעולם לא הייתי מעלה על דעתי לטעון שחל על הרבנים הראשיים או פקידי הממסד "דין רודף"." "אני חושב שעל דבריך עכשיו, שהרב שפירא מתיר דם של אנשים אתה צריך ללכת אל קברו של הרב שפירא ולבקש ממנו סליחה ואתה גם צריך להיות נידון על הסתה לרצח. אני מלמד עליך זכות שיש לך נטייה חולנית לפרש דברים של אנשים בצורה כזאת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.