"מי שעושה מסחרה מהשבת יעשה גם מהתורה"

שבוע לאחר שניסה יו"ר וועדת הכספים להעביר במחטף תקציב של עשרות מיליוני שקלים לבתי הספר הכנסייתיים תוקף ח"כ סמוטריץ את פעילות היו"ר, "אנחנו צריכים לדאוג גם למוסדות החרדים"

ח"כ סמוטריץ' בתגובה למחטף שביצע היום גפני בוועדת כספים כשהעביר את התקציב העודף לבתי הספר הכנסייתיים על חשבון החינוך החרדי: "מתברר שגם לחינוך החרדי אנחנו צריכים לדאוג. מי שעושה מסחרה מהשבת יעשה מסחרה גם מתלמודי התורה"
כזכור, בשבוע שעבר ניסה יו"ר וועדת הכספים להעביר במחטף תקציב של עשרות מיליוני שקלים לבתי הספר הכנסייתיים וזאת למרות התנגדות גדולה של חברי כנסת רבים. מדובר בתקציב ייחודי בסכום של 3500 ש"ח לכל תלמיד שהוענק רק לבתי הספר הכנסייתיים ותוך אפליה קשה של מוסדות החינוך החרדיים בזרם המוכר שאינו רשמי. מיד לאחר שגפני העביר את התקציב הגישו ח"כ סמוטריץ' מהאיחוד הלאומי וח"כ מלכיאלי מש"ס רביזיה.
בניגוד להבטחתו שלא להעלות את הרביזיה להצבעה מבלי לקיים דיון רציני בתקציב הזה, הוריד היום גפני את הרביזיה במחלף, מבלי למסור הודעה מוקדמת לחברי הכנסת ומבלי לקיים דיון בעניין. ח"כ סמוטריץ': "מדובר בתקציב לא חוקי. הממשלה מסרה נימוקים שונים לחברי וועדת הכספים ולבג"ץ באשר למהותו של התקציב הזה, מה שאומר שהיא שיקרה או לכנסת או לבג"ץ. מדובר באפליה בוטה של הציבור החרדי שמוסדות החינוך שלו נאנקים תחת הנטל ולא מקבלים את התקציב הזה.
אני באמת לא מצליח להבין מה עבר לח"כ גפני בראש כשהוא העביר את התקציב הזה ואיפשר במו ידיו  את המשך הפגיעה הקשה במוסדות החינוך החרדיים.  גפני ידוע כמי שיודע לעצור תקציבים במשך חודשים כאשר זה חשוב לו. החינוך החרדי כנראה לא מספיק חשוב לו. בכוונתי לפנות ליועץ המשפטי של הכנסת בדרישה לבטל את ההצבעה שהתקיימה היום, וזאת תוך ניצול נוכחות דלה של חברי הכנסת עקב הפגרה ומבלי להודיע מראש על העלאת הנושא.
גפני ומשרד האוצר ידעו היטב שלו היתה נמסרת הודעה מראש על קיום הדיון לא היה לכך רוב והם עשו יד אחת כדי לפגוע בתלמודי התורה תוך הטעיית חברי הכנסת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.