"מי שפרסם נגד ברלנד הוא איש שפל" (הקלטה)

מקורבו של המקובל רבי דוד מנהריה מגיב לפרסומים שכביכול רבי דוד דיבר נגד ברלנד, "רבי דוד ביקש ממני לפרסם הערב בשמו, כי מי שפרסם בשמו שאמר דברים נגד האיש הקדוש הזה, הוא איש שפל". האזינו {המקורב מגיב}

הרב חנוך פרסטר מקורבו של המקובל רבי דוד מנהריה ומעסקני חסידות גור מגיב לפרסומים שכביכול רבי דוד דיבר נגד הרב ברלנד.

"ראשית אני מדבר מעצמי. כל מי שיעז לנגוע בשלומו של האיש הקדוש הזה, הרב ברלנד, שאני מכיר אישית כמתמיד עצום בתורה, יושב יומם ולילה על הלימוד, עובד ה' שכולו רוחניות שמבטל את גופו לגמרי, ינזק מזה". הוא אומר בראיון לאחד מקוי ברסלב של תלמידי הרב ברלנד "קו המידע".

פרסטר סיפר: "הערב הייתי אצל רבי דוד שליט"א שביקש ממני במילים הללו: 'תפרסם בשמי שכל הדברים הנ"ל, שכביכול דיברתי כנגד הרב ברלנד שליט"א הם שקר וכזב. זה חוצפה להגיד בשמי, להפך, אני מדבר עליו תמיד חיובי, שהוא איש קדוש'. הוא חזר וכפל את דבריו מס' פעמים: 'זה שקר, זה שקר, תפרסם בשמי. זו חוצפה, מה אני כבר לא יכול ללכת ברחובות? אדם מצטלם איתי ומפיץ בשמי דברים שלא היו, באיזו זכות הוא עושה זאת? האדם הזה הוא שפל'".

"האדם הזה שדיבר על הרב ברלנד שליט"א אין לו יראת שמיים ולכן יכול לדבר גם כנגד ר' דוד אבוחצירא שליט"א. אדם שפל כזה יכול להשתמש בכל האמצעים בכדי לקיים את הדמיון המטורף שלו נגד גדולי ישראל".

לדבריו רבי דוד נוצל לרעה: "כל מה שהם כתבו בחוברות הטינוף שלהם, שכביכול הרב דוד אבוחצירא שליט"א התבטא כנגד הרב ברלנד שליט"א זהו שקר שלא נברא. לצערנו, אנשים מנצלים לרעה את טוב ליבו של ר' דוד שמקבל אלפים אל מעונו לברכה ועצה והופכים דבריו. אנחנו חיים בעלמא דשיקרא בו אפשר לקחת דברי אנשים קודש טהורים ולבזות אותם תוך היפוך דבריהם לרעה".

עוד אמר מקורבו: "אני מקווה שזה שפוגעים בקדושי עליון לא יעקב את הגאולה. זאת הגלות שאנו חיים בה, כמו שהאחים תפסו את יוסף הצדיק, רואים זאת בכל הדורות. מי שמכיר את הסיפור של האדמו"ר, האמרי אמת מגור, הוא היה קדוש עליון ורדפו אותו בדברי שקר והבל. השקר רודף את האמת עד שתגיע הגאולה, בינתיים הטומאה מרגישה שהיא נחנקת והיא נלחמת בכל הכיוונים לצערנו היא מתחזה לפעמים לאנשים שנראים בחיצוניותם כשומרי תורה ומצוות".

לסיום חזר על דברי המקובל מנהריה: "אני חוזר על דברי רבי דוד אבוחצירא שליט"א: 'חוצפה, עזות מצח, שפלי הבריאה, לא היה ולא נברא, מעולם לא דיברתי כנגד הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, להפך, תמיד אמרתי שהוא אדם קדוש'".
כזכור, המחאה נגד הרב ברלנד הולכת ומתגברת. כנסי המחאה כנגד רבה של קהילת שובו בנים הרב אליעזר ברלנד, ממשיכים לעורר הדים רבים בציבור החרדי.

בשבוע שעבר התקיימו עוד כנסים בהשתתפות רבנים ואישי ציבור מהעדה החרדית ובהם משפיעי ברסלב שביקשו להוקיע ולמחות כנגד מעשיו.

בכינוס שנערך בבית שמש, השתתפו  הגאון הרב יהושע רוזנברגר, חבר בד"ץ העדה החרדית ורב שכונת רמת בית שמש ב'. הגאון החסיד הרב משה קרמר, מגדולי זקני רבני ברסלב וחבר הנהלת העדה החרדית בירושלים. הגאון הגדול הרב נתן קופשיץ, רב שכונת נחלה ומנוחה בבית שמש ומגדולי פוסקי הדור.

חבר הבדץ תקף את הרב ברלנד "צריך לנדות אותו עד שיירד מכלל ישראל, מבקשים מהבדץ שיסכימו להתעסק בתיק הזה, זו חובה שרובצת על כולם ובערת הרע מקרבך, הוא רשע ומטמא שהכשיל מאות יהודים שמאמינים בו ואסור לשתוק, על ברסלב מוטלת אחריות יותר גדולה. חבר הבדץ פנה לר' משה קרמר חבר הבד"צ: "ר' משה אל תפחדו ממנו".

המשפיע בברסלב ר' משה קרמר חבר הבד"צ תיאר בפני המשתתפים את שיטת הרב ברלנד: "בצדקות שלו הוא קנה את הציבור, הוא סיבב את עצמו עם צדקות, כדי לחפות על הרשעות שלו, הוא לא היה אף פעם צדיק, הוא נכנס דווקא ומתערבב בתוך הקדושה, מהצדקות שלו סובלים עד היום".

"חמי אמר עליו שהוא טמא ומטומא ושאסור לעמוד בד' אמותיו ופעם הוא רצה לקלקל איזה שידוך", כך במילים חריפות תקף הגר"נ קופשיץ  את הרב ברלנד, "שאלתי את גיסי לגבי האמירה הזאת, וסיפר לי שחמי אמר לחמותי שהוא לא ערליכער, הוא לא היה אף פעם צדיק, הוא התלבש באיצטלא של צדיק, כי איך ייתכן שצדיק כזה יעשה כאלה עבירות, רק הוא ניצל את הדברים העדינים ביותר של ברסלב, וייצר מסביבו חומה, וכבר ראו עליו דברים הניכרים שהיה לקוי באלו הדברים, הוא גזלן ועושה ליצנות, ולזה הוא שואף. מיד כשנכנס לברסלב כבר הבחינו שכבר הוא מריח מאותם סיפורים שמספרים עליו היום

אחד המשתתפים פנה לרבי נתן קופשיץ שיקים קול צעקה נגד הרב ברלנד,  בתגובה השיב הרב קופשיץ: "שאכן צריכים לקום עליו מכל בתי הדין בעולם ואל יפחדו כלל".

בשובו בנים מגיבים בביטול מוחלט לתיעוד הזה ואומרים שמדובר בקומץ סיקריקים של ברסלב שיוצאים בבוטות ובחוצפה נגד כל רב וגדול בישראל שדיעותיו לא עולה בדיעה אחת עם דיעותיהם.

 

האזינו

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צדיק

  הרב פרסטר איש קדוש שכל עיניינו חסד של אמת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. איש אלוקים קדוש הוא

  הקדוש הרב ברלנד שליט"א . לפני זמן זכינו להיות אצל רבי דוד והתבטא באלו המילים כל הדור תלוי ברב ברלנד הוא שולט בכל 24 בתי הדינים בשמים איש אלוקים מלאך ה צבקות
  ועוד התבטא בפנינו הרב דב קוק מטבריה שהרב ברלנד מכפר על כל הדור אין לי בו שום השגה הוא לא בנאדם הוא מלאך
  הלוואי שיביא לנו את משיח
  סיפר לנו שמשו של הרב מרדכי אליהו שלפני שנפטר הרב אליהו זצ"ל התבטא בפני אישתו ואמר שהשיח היה צריך להתגלות כבר בעולם ואם היה מתגלה היו נשפכים נהרות של דם בעם ישראל ושתי צדיקים ממנעו ממנו להגיע והם הרב דוב קוק מטבריה והרב אליעזר ברלנד רק להם יש את הכתפיים הרחבות לסחוב את הדור עליהם

  מנשה |
  הגב
 3. רבונו של עולם, בן אדם הודה בפה מלא! תלמידיו בשיחות סגורות ובספריהם כותבים ש"גם צדיק שרואים אותו עובר עבירות חמורות הוא נותר צדיק, ומתקן את הנשים…"
  מה עוד צריך לקרוא שכל מיני רבנים ומקובלים יסירו את תמיכתם בו.

  BERLAND |
  הגב